Võrkpallur Eliisa Peit jätkab profikarjääri Prantsusmaal (1)

Võrkpallur Eliisa Peit jätkab profikarjääri Prantsusmaal

HÜPPELAUD: Eliisa Peit loodab Prantsusmaal jõuda kõrgliigasse. Foto: Raul Vinni

Ainsa saarlasena Eesti naiste võrkpallikoondisesse kuuluv ja eelmisel aastal Viljandi Metalliga Eesti meistriks tulnud Eliisa Peit hakkab uuel hooajal mängima Prantsusmaa tugevuselt kolmandas liigas. Peit ise loodab, et sellest saab tema jaoks hüppelaud kõrgemasse seltskonda.

Peidi uueks koduklubiks saab Saksa piiri äärses Treville’i linnakeses asuv klubi TFOC Volleyball. Kui klubi põhinaiskond tõusis eelmisel aastal Prantsusmaa naiste võrkpalli kõrgliigasse, siis Peit hakkab mängima sama naiskonna Prantsusmaa tugevuselt kolmandas liigas pallivas koosseisus.

“See võistkond teeb 2–3 korda nädalas trenni, nii et eriti kõrge tase olla ei saa,” nentis Eliisa Peit, kuid lisas, et ülejäänud aja saab ta treenida koos põhinaiskonnaga. “Kui piisavalt hea olen, saan järgmiseks hooajaks esimesse võistkonda,” selgitas temporündaja positsioonil mängiv Peit, et tema eesmärk ongi edasi jõuda ja kõrgemal tasemel kanda kinnitada.

Eliisa Peit sattus Prantsusmaale tänu koondisekaaslasele Natalja Bratuhhinale, kes koos õe Polinaga mängibki juba sama naiskonna tugevamas koosseisus.
Peidi mängu prantslased otse näinud ei ole, otsus tehti koondisemängude videote põhjal.

Eliisa Peit ütles, et klubi tagab talle ka väikese sissetuleku ja ühe võistkonnakaaslasega kahasse ka elamise. Peidi endine treener klubis ja Eesti naiste koondise peatreener Peeter Vahtra ütles Saarte Häälele, et on kahe käega Eliisa Prantsusmaale suundumise poolt.

See, et ta saab treenida koos kõrgliiga naiskonnaga, on hea. Vahtra sõnul on Prantsusmaa kõrgliiga üsna kõva tasemega, kuid Eliisa Peit mängiks selle taseme praegu vabalt välja.

Saaremaa spordikooli kasvandik läheb Prantsusmaale septembri alguses, augusti viimastel päevadel tuleb tal veel kaitsta Eesti koondise au.

Print Friendly, PDF & Email