Koikla kooliga jäetakse hüvasti

Täna, mil möödub 90 aastat Koikla kooli asutamisest, saavad Koikla pargis seitsmendat ja ühtlasi viimast korda kokku kooli kunagised õpetajad ja õpilased.

“Tahtsime majaga hüvasti jätta, sest see jääb meil viimaseks kokkutulekuks,” ütles üks korraldajaist Maie Mehik, kes õppis Koiklas aastatel 1961–1963. Lisaks Mehikule on organiseerimiskomitees kunagised õpetajad Laine Truumaa ja Linda Traumann. Kuna seekord ei ole korraldajad osalejail end eelregistreerida palunud, ei osanud Mehik eile öelda, kui palju inimesi kokku tulemas on, ent loodetavasti ligi sada, nagu eelmistelgi kordadel.

Maie Mehik lausus, et kahjuks ei ole neil olnud ettevõtlikku inimest, et sellest majast oleks saanud küla seltsimaja. Pärast viimast kokkutulekut, mis toimus 10 aastat tagasi, on maja omanikud mitu korda vahetunud ja hoone on väga armetus seisukorras.

Maie Mehikul endal on Koikla koolist väga head mälestused. “Kõik koolid ei ole sellised, aga meie kool oli väga sõbralik ja tore,” märkis ta.

Kokkutuleku päevakavas on mälestusminutid, mil räägitakse kooli ajaloost. Samuti on avatud vaba mikrofon, tehakse ühispilt ning vaadatakse videot eelmistest kokkutulekutest. Tantsulugusid mängib Aare Tomson.
Kokkutulnuid tervitama on lubanud tulla ka Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima.

Print Friendly, PDF & Email