Müstiline mees – Andres Tinno (6)

Müstiline mees – Andres Tinno

JÄTAB ENDA TEADA: Kaarma vallavanemaks saanud Andres Tinno endast rääkida ei taha, asudes kohe vallaasjade juurde. Foto: Alar Truu

Kaarma valda on kaks nädalat juhtinud Nasva alevikuvanem Andres Tinno. 1970. aastal sündinud mees on Saaremaal elanud seitse aastat. Saare maakonna suurima omavalitsuse juht on seni jäänud meedia tähelepanust kõrvale.

Reedel kell 10 kohtusime Andres Tinnoga vallavanema kabinetis. Oma eraelust värske vallavanem rääkida ei soovi, küll aga on ta valmis vastama küsimustele Kaarma valla tegemiste kohta.

Milline on Kaarma valla hetkeseis?
Keskuste rõngasvallad on üle Eesti heal positsioonil. Seda nii majanduslikult kui ka teenuste kättesaadavuselt. Inimesed elavad maal, aga koolid, poed, arstiabi, pangad jm on Kuressaares. Et meie vallas elab palju jõukal järjel inimesi, laekub maksutulu hästi.

Kuidas olete rahul transpordiühendustega?
Transpordi korraldamisega tegeleb maavalitsus. Loomulikult küsitakse eelnevalt meie arvamust. Alati võiks parem olla. Reise tihedamalt ja liine rohkem. Kuid hetkel on seis päris hea. Küll aga võiks ulatuda linnasisene transport natuke kaugemale. Linnaliin käib Muratsini, kuid Tuulte Roosist võiks see pikeneda Nasvale ja samuti võiks linnaliin sõita Astesse. See on suur asula, kus on lasteaed ja kool.

Millises seisus on Aste kooli ehitus?
Ehitaja (Tesman AS) on lubanud, et kool saab valmis 1. septembriks. Kindlasti on olnud ja tuleb veel ette tagasilööke ja seisakuid, kuid üldist pilti see enam ei mõjuta. Mööblist ja sisustusest kasutame ära kõik, mis sobilik. Osa toome veel suletud Kaarma koolist. Kuid mingi osa tuleb täiesti uus osta. Senitehtuga võib rahule jääda. Sügisel peaks seal õppima hakkama umbes üheksakümmend last. Ühes klassi suuruseks on arvestatud kuni 16 õpilast. Seega on tegemist linnalähedase maakooliga, mis peaks sobima rahuliku meelega õpilastele.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email