Mototoober pakub üllatusi (5)

Mototoober pakub üllatusi

MOTOMEES: Enda sõnul juba emaüsas tsiklisõiduga alustanud Mototoobri korraldaja Erki Evestus mootorrattaga. Foto: Irina Mägi

Selle nädala lõpul Saaremaal peetavast Mototoobrist võtab osa umbes 700 mootorratturit kodumaalt ning Leedust, Lätist, Soomest, Rootsist, Norrast ja Venemaalt.

Rahvusvaheline motokokkutulek algab 26. juulil kell 16 motoparaadiga, mis stardib Tori tänavalt Kuressaares. Paraad liigub läbi kesklinna ja edasi mööda Smuuli tänavat Karujärvele.

Huvilised saavad rongkäiku jälgida tasuta, aga loomaomanikel tuleks oma lemmikutel silm peal hoida. “Palve on, et inimesed, kes tulevad paraadi uudistama, hoiaksid oma koerad kinni. Eriti maapiirkonnas, kus mootorratturite kiirus on suurem,” ütles Saaremaa motoklubi Ösel MC juht Erki Evestus.

Mototoobril toimub ka Eesti murutraktorite krossivõistluste viimane, kuues etapp. 27. juulil koguneb Karujärve kämpingu esisele heinamaale kümmekond murutraktoristi, kelle tehases toodetud traktorid on võistlemiseks ümber ehitatud. “Niidumasinad on alt ära võetud, et traktorid kiiremini sõidaks,” selgitas karikavõistluse peakorraldaja Olev Kaas.

Veel mahub Mototoobri nädalavahetusse mitmesuguseid võistlusi, näiteks täispuhutud prügikottidel ujumine ja aeglustussõit ülesmäge. Õhtuti esinevad soome ansambel Viper Arms, Audru Jõelaevanduse Punt ning Saaremaa noortebänd Lipido. “Igal õhtul teeme ka väikse lõkke ja kuulame kohalikku lõõtsameest,” lausus Erki Evestus, kelle sõnul püüavad Mototoobri korraldajad õhtuses meelelahutuses hoida rahvuslikku, saaremaist joont.

Print Friendly, PDF & Email