Saarlastele meeldib langevarjuga hüpata (2)

Langevarjuhüpped on saarlaste seas ülimalt populaarsed. Parasummeril sooritati esmaspäeval tandem- ning üksikhüppeid kokku lausa 265 ning eile oli esimese kahe tunni jooksul juba 20 õnnelikku vabalangemist proovida saanud.

“Ilmateade näitab, et tuul tugevneb, aga muidu on meil siin kõik läinud väga hästi,” sõnas Parasummeri peakorraldaja Annika Arras. Kui tuul peaks aga tõusma üle 10 m/s, siis hüpata ei saa. Samuti ei toimu langevarjuhüppeid vihmase ilma või 1000 meetrist allpool asetsevate pilvede puhul.

Kui paar päeva tagasi proovis langevarjuhüpet 80-aastane Sonja Torn, siis nüüdseks on seda teha jõudnud ka paljud teised saarlased. “Inimesi on seinast seina, siin ei saa mingeid piire tõmmata. Hüppavad lapsed, noored, keskealised ja eakad, mida vanemaks, seda vähem küll hüppab,” ütles Arras. Tema sõnul on igati oodatud ka pisemad pereliikmed. “Kaheksa-aastane peab siiski vähemalt olema, kuigi kui laps on piisavalt suur, et mahub ilusasti tandemi rakmetesse, siis võib ta olla ka noorem,” selgitas Arras.

“Väga paljud tandemhüppajad paluvad endale video ka juurde. See on ikkagi suur elamus,“ nentis Arras, märkides, et Parasummeri Facebooki lehel on üleval ka päevavideod.

Üksikhüppajaid ehk neid, kes ka varem langevarjuhüpetega tegelenud on, on kohapeal 150. Teised saavad vabalangemist kogeda koos instruktoriga, kuid peavad selleks enne läbima 15 minutit kestva kursuse. Iseseisva hüppe sooritamiseks on Arrase sõnul vaja palju suuremat ettevalmistust. Kõigepealt tuleb õppida teooriat, siis sooritada eksam ning alles selle edukalt läbimise järel lubatakse hüppama.

Print Friendly, PDF & Email