Kuivastu–Virtsu liini hommikune graafik muutus tihedamaks (1)

Väinamere Liinid täiendas saarlaste liikumisvõimaluste laiendamiseks alates eilsest Kuivastu–Virtsu liini graafikut iga päev väljuvate hommikuste lisareisidega. Seega toimib liinil juba hommikul alates kella 7.20-st tihe, 35-minutilise väljumisintervalliga graafik.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel märkis, et senine graafik, mis oli tihedam päevasel ajal, soosis saarte külaliste sõitmisi, saarlased liiguvad aga mandrile hommikuti, mil sõidugraafik oli hõredam.

“Vaja on tagada ka saarlastele liiklemiseks võrdsed tingimused mandrielanike ja turistidega,” põhjendas Treiel hommikuste lisareiside tegemist.

Alates eilsest väljuvad parvlaevad Kuivastust ka kell 7.55 ja 9.05 ning Virtsust kell 8.30 ja 9.40. Nii algab 35-minutilise väljumiste intervalliga graafik juba kell 7.20 reisiga Kuivastust. Seni algas suvisel ajal 35-minutilise intervalliga graafik kell 9.40 Kuivastust väljuva reisiga, varahommikul enne seda toimusid reisid tunni ja 10-minutiliste intervallidega. 35-minutilise väljumiste intervalliga graafik toimib nüüd kogu päeva jooksul kuni kella 22.15 reisini Virtsust ning kehtib kuni 20. augustini.

Seda, kas tihedamat graafikut saab rakendada ka pärast 20. augustit, ei osanud Treiel veel öelda. “Oleme hommikuse graafiku tihendamise ettepaneku koos paljude teiste mõtetega esitanud juba kevadel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, kuid kahjuks oleme ministeeriumilt saanud esialgu äraootava vastuse.”

Tänu piletitulu heale laekumisele on Treieli sõnul raha graafiku tihendamiseks olemas.

Print Friendly, PDF & Email