Liiga igav elu?

Paljud Eestimaa inimesed kasutavad juulikuud puhkamiseks. Tavaliselt tähendab see rannas päevitamist, kontsertidel käimist või pidutsemist. Seda kõike Saaremaal nädalavahetusel ka tehti. Eriliselt torkasid aga toimunud ürituste hulgas silma pühapäeval peetud näidislahing Väinatammil ja eilsed langevarjuhüpped Kuressaares.

Kuna lahingus kasutati paukpadruneid, oli sealseks ekstreemsuseks seega vaid palava ilmaga villases mundris ja täisvarustusega ringi jooksmine.

Tõelise kangelasteoga sai hakkama aga kaheksakümneaastane hobusekasvataja Sonja Torn, kes kolm aastat “hoogu võttis” ja nüüd langevarjuga lennukist alla hüppas.

Ilmselt oli sooritatud hüpe ajendatud ennekõike uudishimust. Vähem tähtis ei olnud ka soov sõbranna Kihnu Virvele koht kätte näidata. Ning loomulikult võimalus oma võimed proovile panna.Sellised tegevused näitavad ilmekalt, et inimene ei ela mitte ainult leivast, vaid vajab täisväärtuslikuks eluks midagi enamat.

Vaevalt, et kõik inimesed julgevad langevarjuhüppeid sooritada või tahavad püss käes ringi joosta. Igapäevarutiinist erinevaid tegevusi võiks aga igaüks proovida. Olgu selleks siis kalapüük, linnuvaat-lus või matkamine. Siis on pikkadel talveõhtutel, mida meenutada, ja soov tulevikuplaane teha.

Print Friendly, PDF & Email