Majutusasutuste maikuu statistika näitas tõusu

Majutusasutuste maikuu statistika näitas tõusu

EI ÖÖBI SAAREMAAL: Sajad turistid külastavad Saaremaad, ilma et nad jätaksid majutajatele sentigi. Eile viibis Tamme süvasadamas kruiisilaev Artania enam kui 700 turistiga. 231 meetrit pikk alus on seni sadamat külastanud laevadest suurim. Foto: Margus Muld / ERR

Statistikaameti kodulehel avaldatud ööbimiste arv Saare maakonnas näitas tõusu võrreldes 2012. aastaga.

Kokku ööbis meie maakonnas tänavu mais 11 567 inimest. Seda on 1269 inimest rohkem, kui eelmise aasta mais.

Statistika järgi oli enamik ööbijaid Saaremaal puhkamas (8657). Järgnevad 2171 tööga seotud külastust. Koolitustega seoses viibis mitu päeva saarel 88 inimest ja 739 ööbis majutusasutustes muul eesmärgil.

Kuid nagu ütleb rahvasuu, on olemas kolm suurt valet: väike vale, suur vale ja statistika. Siinkohal peab täpsustama, et statistikas ei kajastu kodumajutust pakkuvad väikeettevõtted, kellel puudub kohustus andmeid edastada.
Veel ööbivad külastajad tuttavate ja sugulaste pool. Või lihtsalt telgis.

Kuressaare turismiinfokeskuse spetsialist Kristina Mägi ütles, et ligilähedaselt reaalse külastajate arvu saaks kätte, kui küsitlus viidaks läbi praamikassades. Infopunkti külastatavus on selle aasta mais ja juunis isegi langenud.

“Võib-olla on põhjuseks see, et me teeme internetis nii head tööd,” arvas Mägi.

Ööbimiste statistika kohta märkis Mägi, et üks suurüritus või rohkearvulisem koolitus saarel tõstab protsendi kohe lakke. “Ega see ei tähenda, et kuu lõikes turiste rohkem oli,” selgitas ta.

Maikuust jäi talle meelde, et lisaks eestlastele ja soomlastele käisid neilt infot saamas nii jaapanlased kui ka egiptlased. Ühel hommikul olid infopunktis tunnise vahega kaks jaapani tüdrukut. “Teineteise olemasolust nad teadlikud ei olnud,” uuris Mägi toona järele.

Karluti hostelit pidav Tiia Bramanis jääb käesoleva aastaga rahule. Külastajaid on tal rohkem kui eelmisel aastal ja juulis on broneerimata vaid neli ööd.

“Eestlasi on vähe. Võib-olla üks protsent,” rääkis naine, kelle sõnul ööbivad tema juures peamiselt soomlased.

Sekka satub ka külalisi Austraaliast, Hong Kongist, Jaapanist, Iraanist, Prantsusmaalt ja Ameerikast. “Eelmisel aastal oli üks külaline Indiast,” mainis Bramanis. Kaugelt tulnutele ta mingeid erilisi toite ei tegevat ning kui keeleoskusest väheks jääb, suheldakse žestide abil.

Print Friendly, PDF & Email