Ja postkasti potsatas kiri

Kui küsida praeguse, IT- ja nutividinate ajastu inimeselt, millal ta viimati kirja sai või margistatud ümbriku peale kellegi nime ja aadressi kirjutas, kõlab vastuseks vist enamasti lühike sõna “ammu”. Jah, sünnipäevade-pühade puhul ehk saadetakse veel üksteisele postkaarte õnnitluste ja heade soovidega, aga tavalisest käsitsi kirjutatud kirjast on saamas haruldane nähtus.

Sest meili teele panna on ju imelihtne – vaid mõned sõrmeliigutused klahvidel või ekraanil ja ongi info teele pandud. “Tigupostiga” aga muretse kõigepealt leht paberit, osta ümbrik ja mark, kirjuta kiri, leia lähim postkast ja looda, et adressaat läkituse hiljemalt mõne päeva jooksul kätte saab… Paras katsumus tänapäeva kärsitu inimese jaoks!

Seda mõnusam on aga käsitsi kirjutatud kirja-
kaarti saada. Viimast ei saa aga öelda paberarvete kohta. Haruharva võib ka juhtuda – nagu hiljuti Tele2 puhul –, et arve on eksikombel saadetud inimesele, kel sellega mingit pistmist pole, ja nõutava summa suurus on null eurot. Apsakaid tuleb ikka ette.

Aga neil, keda huvitab filateelia ja postiajalooga seotu, tasub homme-ülehomme sammud seada Kuressaare kultuurikeskusse rahvusvahelisele marginäitusele. On, mida vaadata.

Print Friendly, PDF & Email