FOTOD: Saarlased jõudsid õnnelikult Bermudale (1)

KUIDAS PAISTAB: Saaremaa kuulitõukaja Genro Paas viskab päevavalguses esimese pilgu Bermuda saarele. Foto: Raul Vinni

Pärast 16 tundi kestnud lendu marsruudil Tallinn-Helsingi-New York-Bermuda, jõudsid täna hommikul kell 5 Eesti aja järgi Saarte Mängude toimumispaika esimesed 12 Saaremaa koondise liiget.

New Yorgis lennu edasi lükkamise tõttu paar tundi pikemaks veninud reis lõppes majutumisega Cedarbridge Academys, kus ööbib kokku 500 Saarte Mängudest osavõtjat.

Saarlaste esimene mulje ööpimedusse laskunud Bermudaga oli seotud ilmastikuga. Lennukist välja astudes ei olnud põhjamaised kopsud taoliseks niiskuseks kindlasti valmis. ”Tunne oli sama, kui astuks Tallinna loomaaias troopikamaja uksest sisse,” tõi saarlane Genro Paas tabava võrdluse.

Cedarbridge Academys on saarlaste majutus üsna spartalik. Nii elavad kohalejõudnud koondislased 12 täispuhutava madratsiga varustatud toas. Madratsitel ööbimine on tuttav juba Ahvenamaa mängude ajast, kui tingimused olid samad. Ööbimispaiga plussiks on kindlasti ka see, et nii mängude peakontor kui ka kergejõustikustaadion ja ujula asuvad kohe koolimaja kõrval. Võrkpallimängud toimuvad lausa samas koolimajas.

Kohalejõudnutel on nüüd paar päeva ajavahe ja kliimaga harjumiseks. Kuuetunnise ajavahe tõttu virgusid esimesed juba kell pool 6 hommikul ja seda vaatamata pea 20 tunnisele ärkvelolekule. Ülejäänud koondis saabub Bermudale reedel ning mängud saavad avalöögi laupäeva õhtul.

Fotod: Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email