Elanikkonna kahanemine mõjutab õppijate arvu

Mullune Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi (KTG) õhtu- ja kaugõppes käijate arv oli viimase üheksa aasta madalaim.

Mullust KTG õppurite arvu – 230 – võib võrrelda 2004. aasta omaga, mil kooli nimekirja kuulus 234 inimest, ja 2007. aastaga, mil õpilasi oli 236. Statistikaameti andmeil oli keskhariduse soovijaid enim aga 2009. aastal – 262. Pisut väiksem oli see arv 2011. aastal – 258.

“Selles, et õpilaste arv kahanenud on, pole midagi üllatavat,” leidis Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas, lisades, et ka tänavu polnud see arv suurem.

“See on ammu teada asi – kui õppimise eas inimesed kolivad Saaremaalt ära ja lähevad mujale tööle, kuidas siis meie nimekirjas olijate arv suureneda saab?”

Kallase sõnul imestab ta hoopis, et õpilasi niigi palju on: “Kui tegin eelmise arengukava prognoosi, pakkusin välja arvu kakssada. Seetõttu on mul ainult hea meel, et inimesed õppida tahavad.”

Kallas lisas, et enne tema direktoriks saamist aastal 2004 oli õpilaste arv isegi alla kahesaja. “Siis hakkas õpilaste arv seoses konkurentsiga tööturul kasvama,” lausus direktor.

Kuna õppurite arv muutub täiskasvanute gümnaasiumis aasta jooksul juba seetõttu, et õppida soovijaid võetakse vastu aasta läbi, seda Kallase sõnul tavakooli omaga võrrelda ei saa. “Näiteks tulid meil teisel poolaastal paljud üksik-aine õppijad eksameid tegema,” tähendas direktor.

Ka kogu Eestis oli õhtu- ja kaugõppe õpilaste arv 2012. aastal üheksa aasta madalaim – 5970. Kõrgeim näitaja aga pärineb 2009. aastast – 7839. Pärast seda on õpilaste arv kahanenud.

Eestis on täiskasvanute gümnaasiume kokku 16, neist kolm Harju maakonnas Tallinnas ja kaks Ida-Virumaal. Põlvamaal ei tegutse ühtki sellist kooli, igas ülejäänud maakonnas aga on neid üks.

Õhtu- ja kaugõppe osakondi päevakoolide juures oli 2012. aastal 28, mis on üheksa aasta suurim arv. Kõige vähem on neid olnud 2007. aastal – 17.

Saare maakonnas tegutseb üks täiskasvanute gümnaasium – Kuressaares. Õhtu- ja kaugõppeosakondi päevakoolide juures pole.

Print Friendly, PDF & Email