Värske veri toimetuses (5)

Värske veri toimetuses

“TÖÖHOOS”: Rattaga kukkunud Pärlinit usutlevad Madli, Mariell ja Viktoria. Kannatanut pildistab Alar. Foto: Tõnu Veldre

Sel aastal on Saarte Hääle toimetuses püsikollektiivile lisaks toimetamas neli suvereporterit ja üks suvepiltnik. Tõime noored neile tavapärasest küsijarollist välja ning ärgitasime hoopis endast rääkima, et neid tutvustada.

Piltnik Alar Truu on Kuressaares sündinud ja siin alati elanud. Saarte Hääles on ta tööl esimest korda. “Miks ma siin olen? See on küll jabur. Noh, mulle meeldib pildistada,” selgitab Alar oma motivatsiooni Saarte Hääles töötada.

Enim meeldib Alarile pildistada inimesi. Noormees eelistab poseeritud pilte, sest siis saab ta pildistatavaid juhendada ja sättida just nii, et kompositsioon oleks huvitav ja ilus. Alar õpib Saaremaa ühisgümnaasiumis ja läheb sügisel 12. klassi.

Tallinna tüdruk Mariell Raisma on Saarte Hääles juba teist suve. Tema arvates on Saaremaa see õige koht, kus suve veeta, ning sellepärast ongi ta jälle siin. Suvisel ajal armastab neiu eriti kultuuriuudiseid kirjutada, sest just siis toimuvad väärt kontserdid, mis lausa nõuavad kajastamist.
Mariell õpib Tallinna ülikoolis ajakirjandust ning lõpetas just esimese kursuse.

Tallinna ülikooli 1. kursuse ajakirjanik on ka Viktoria Humal, kes on sündinud Leisis. Nii oli Saarte Hääl loogiline valik esimeseks erialaseks töökogemuseks, sest siin on neiu kodu.
Viktoria ei oska veel arvata, missugune ajakirjanduslik žanr kujuneb tema lemmikuks, aga kirjutab rõõmuga näiteks persoonilugusid, sest nendes saab uudiste stiiliga võrreldes veidi vabamalt sõnu seada.

Pärlin Luhila on Kuressaares sündinud ja Saarte Hääles tööl teist suve. Toimetusse tulla soovitas talle kooli meediaringi juhendaja. Pärlini armastatuim žanr on reportaaž.
Tema senine lemmik enda kirjutatud lugudest on reportaaž filmivõttest, mille käigus sai ta osa ehtsast Saaremaa pulmast. Pärlin lõpetas Saaremaa ühisgümnaasiumi ning nüüd valib ta tulevast eriala – kaalumisel on arhitektuur või geenitehnoloogia Tallinna tehnikaülikoolis.

Madli Kullaste õpib ajakirjandust Tartu ülikoolis. Saaremaale tulemist on Tallinnas sündinud tüdrukul raske seletada.
“Tulin, sest siin on lambad ja kadakad. Ja väike toimetus tundus hubane koht, kus tööd alustada,” põhjendab ta lõpuks. Madlile meeldib kirjutada probleemlugusid, sest teda paeluvad inimesed, kes kirglikult õiglust taga ajavad.

Print Friendly, PDF & Email