Lugeja kiri (6)

Kuressaare linnas Raekoja tänaval on liikluskorraldus, kus tahtmatult pidevalt rikutakse liikluseeskirja. Nimelt pääseb kesklinna enimkasutatavasse parklasse Kuressaare kultuurikeskuse taga Raekoja tänavalt. Liikluskorraldus on paika pandud nii, et parklast väljudes on liiklusmärk “anna teed”. Samas ei võimalda parkla kitsas sissesõit sinna liikuda Raekoja tänavalt juhul, kui keegi ootab parklast väljasõitu, järgides “anna teed”-märki. Alatihti tekib seal olukord, kus autojuhid üksteist ei mõista. Raekoja tänaval oleva auto juht näeb, et parklasse sõitma ei mahu, parklast väljuva auto juht ei liigu, kuna täidab liikluseeskirja. Seetõttu käib seal pidev “üksteisele lehvitamine”.

Võib väita, et kohalikud on sellise liikluskorraldusega harjunud ning saavad lehvitamisest aru. Ohtlikumad olukorrad tekivad aga suvisel ajal, kui linnas on palju turiste. Parkla on pidevalt täis ning vaba koha otsijaid ehk siis antud paigas sõelujaid rohkem.

Mida on taolise liikluskorralduse kehtestamisel silmas peetud ning miks iga päev seda paika külastavad linnavalitsuse vastavad ametnikud pole midagi ette võtnud? Ja kuidas suhtub politsei selliste liiklusohtlike olukordade tekitamisse?

Parkla kasutaja R.V.
(autori nimi on toimetusele teada)

KOMMENTAAR

Liise Kallas, Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja:
Linnainsener Madis Piheli selgituste kohaselt on raekoja poolt tulijal antud kohas võimalik autoga parklasse pöörata, kui parklast tulija paikneb õigesti, s.t ei ole liiga keset teed. Kui parklast tulija paikneb valesti, siis tuleb tõesti kahel juhil omavahel kokkuleppele jõuda, kes kuhu sõidab. Tegemist on parklast teele väljumisega, mitte kahe tee ristumisega. Seetõttu ei ole võimalik “anna teed” märgi asukohta vahetada.

Kaja Kukk, politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja:
Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri sõnul on ta kursis selle kitsaskohaga ja plaanis on teema viia arutamiseks kohaliku omavalitsuse liikluskomisjoni. Politsei pädevuses liikluskorralduse muutmine ei ole.

Print Friendly, PDF & Email