Kuressaare turg jääb suurematele alla

Kuressaare turg

VARANE KARTUL: Kalev Trei kaalumas varast kartulit, mis turul kuulub ühe minevama kauba hulka. Foto: Alar Truu

Kuressaare turu hinnad ei erine üldjoontes Eesti suuremate turgude hindadest. Küll on aga teistega võrreldes kaubavalik väike ning müüjaid vähe.

Neljapäeval ilmunud Maalehes oli välja toodud Eesti suuremate turgude hinnavõrdlus. Et Kuressaare turgu nende hulgas ei olnud, käis Saarte Hääl taaskord tutvumas kohalike turuhindadega. Selgus, et aedmaasikate ning murelite eest tuleb siin välja käia rohkem kui teistel Eesti turgudel. Aedmaasika kilohinnaks on 3–4 eurot ja paarisajagrammine topsitäis mureleid maksab 2 eurot (kilohind umbes 10 €). Tartus on hinnad vastavalt aga 2,5 € ning 2,9–5 €.

Võrreldes nädala algusega on nüüd võimalik saada kilo kukeseeni euro võrra odavamalt ehk 8 euroga. Samas maksab kõige odavam kukeseen Tartu turul 5 eurot kilo.

Mee hind varieerub eri turgudel kuuest üheksa euroni (Kuressaares umbes 8,5 €/kg), kuid Kuressaare turu müüjate sõnul kasvab see hind kindlasti, sest paljud mesilased said talvega hukka.

Kuressaare turul on kõige rohkem näha varast kartulit ning kukeseeni. Samas paljusid kaupu siin üldse ei ole. Lettidel ei näe tomatit, kurki, kapsast, peeti, kaalikat ega ka õuna, mis kõik on Maalehes välja toodud kui kõige paremini minev kaup. Arvatavasti ei ole need aiasaadused Kuressaares lihtsalt veel turule jõudnud.

Maalehe tabelis toodud 25 kaubast õnnestus Saarte Häälel Kuressaare turult leida vaid viis, kuid samas ei olnud lehes võrreldud mitmete hooajakaupade (nt kukeseened, rabarber, mustikad, murelid) hindu.

Print Friendly, PDF & Email