1100 kuressaarlasest, kes oleks pidanud tänase seisuga sõlmima lepingu, et nende prügi viidaks ära vähemalt korra kuus, on seda teinud vaid 300.
Kuressaare linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Katrin Koppeli sõnul on inimesed prügi regulaarse äraviimise vastu sellepärast, et suured konteinerid ei saa täis. Nii on OÜ Prügimees võtnud arutlusele abilinnapea Kalle Koovi ettepaneku võtta prügi vastu ka 50-liitristes kilekottides.
Juuni alguses linnakodanikke lepingu sõlmimisest keelduma üles kutsunud Alver Kivi pole siiani prügiveolepingut sõlminud. Kas 50-liitriste kilekottide kasutuselevõtmine mehe meelt võiks muuta, Kivi öelda ei oska. “Sõltub, palju see maksma hakkab. Samas, kui ka hakatakse prügi ära viima prügikoti kaupa, siis minu toodetud prügi kogus ju ikka ei muutu,” ütleb ajakirjanik.
Katrin Koppeli sõnul saab kilekottide osas selgust selle nädala lõpus.
Madli Kullaste
Jama,siin paistab raesakstel küll mõistus kojukutsumist vajavat – nemad tolle supi kokkukeerasid, peaksid siis kaks poolt kokku ka viima mitte,et Asuja poiss sügab püksis mune ja linnavõim itsitab pihku.
tubli Alver!
Miks ikka ja jälle tahetakse rahva arvel teha muudatusi kehtivas süsteemis, nagu sügeleks kellelgi. Elektri hind on kõrgustes, vee hind ja kõik muud hinnad tõusevad. Linnavalitsus peaks siin olema ikka linnakodaniku poole peal, aga ei ole.Kotid kasutusele, mõelge siis on meie turismilinna iga värava taga lõhkine prügikott haisva prügiga senise korraliku puhta konteineri asemel. Koerad kassid tõmbavad kotid kohe laiali ja kindlasti kehtestatakse väikse koti äraviimiseks kõrgem hind kui konteinerile. Linnaisad mõelge, see et 1000 inimest ei soovi lepingut, see on ju linnakodaniku soov, millega peab arvestama.
Kuhu need 1000 siis oma prügi ikka panevad
Minu leping kehtib aastast 2006 ja ikka
tekib küll prügi eriti suvel.
Kui aga 9 aasta jooksul kordagi ei ole veetud
nagu selgub pikkadest aruteludest on asi
ikka viltu küll.Kuhugi ju see prügi satub
ja nagu näha ühiskasutuses olevatesse
sorteeritud pakendi ja papi hulka.
Makrose juures olevatesse konteineritesse
Rahulolematud,millal Te ise viimati prügi viisite,see on ju veofirmas kirjas,küsige
järgi ja mõelge siis kas olete ikka iga
kvartal prügi lasknud ära viia.
Mina enam vett ja aega ei raiska pakendi
pesuks ja sorteerimiseks.
ei saa viiagi enam puhast sorteeritud
pakendit kuna seal ees on kõiksugu rämps
Miks mina siis vaeva näen,pesen sorteerin
kui nn.vastutustundetu kodanik kallab
sinna lahtise tuha,õuekoristusprahi jne.
Vanasõna ütleb ka “kus tegijaid seal
nägijaid” hakkame siis koos korda hoidma
ja pahategijaid korrale kutsuma,küll siis
ka linn saab reegleid pehmendada.
Koti variant ei meeldi küll see tekitab
ikka korraliku “laga” linnas.
Minul on leping selline, et kui konteiner täis tellin auto ja maksan konkreetselt tehtud töö eest-kõik toimib väga hästi. Ja ma ei saa aru miks peaks linnas olema teisiti. Meil maal käib auto omal ringil üle nädala sellega peab tellimisel arvestama aga samas tellimuste vastuvõtja ütleb nagunii millisel esmaspäeval auto tuleb, linnas võiks samamoodi olla, ühel nädalal üks pool, teisel teine pool linna graafikus, inimene tellib, viiakse ära, makstakse ära ja korras. aga ikka peab kuidagi sunniviisiliselt nöökima.
Elades ka aal, kus üle nädala esmaspäev prügiauto käib, siis mitmeid aastaid tellinud omale vedu, selgus veidi tellimusi vaadates, et keskeltläbi kord kuus tellinud vedu, mõni kuu on ka ära jäänud, aga seda mõni üksik mitme aasta jooksul. Nüüd liitusin VABATAHTLIKULT kord kuus toimuva prügiveoga ja see kannustab enne prügipäeva veidi ringi vaatama elamises – midagi ikka sobib prügikasti veel, kui juhuslikult kast veel täis ei ole. Siiamaani on hea, kuumaks vähenes la tänu sellele.
Prügikotte tõmbavad lõhki ikka kahejalgsed. Kahejalgsete kotirebijate vastu aitab vaid panditaara viimine taarakogumispunktidesse. Aga linnaisad on täiesti jõuetud ETK ees, suutmata Raekeskust panditaarat vastu võtma panna.
Linnaviletsus või mõni muu võimukas organ peaks neid prügifirmasid nii palju pigistama, et nad ISE oleksid huvitatud OMA KULUTUSTE koomale tõmbamisest. Prügi kottide kaupa ära vedamine selle sama suure autoga ei oleks lahendus, kuna sama suur auto peab ikkagi ringi sõitma ja firmale kulutusi tekib samal määral endisega. Tuleb väiksemad autod hankida ja vastavalt äraveo tellimuste kogunemisele oma logistika korraldada. Või jätkata praeguseks välja kujunenud graafikute alusel ja tühisõidud PEAVAD jääma prügifirma ENDA äririskiks – seda EI TOHI kliendi kaela määrida!
Kes selles siis süüdi, et üks ajakirjanik omale nii suure prügikonteineri ostis, et seda kuuga täis ei saa. Ka väiksemaid kaste on olemas ja just selliseid, mis kuu vajaduse ära rahuldavad. Seadus ongi tehtud sellise mõttega, et igale majaomanikule on pandud kohustus kuus korra oma jäätmeid lasta ära vedada, et need mujale ei sattuks.
Seadus on täitmiseks kõigile, olgu see ajakirjanik või Eesti Vabariigi President.
See, et ajakirjanik protestib seaduse vastu on kohatu.
Vaja protestida, mine Toompeale!
Jah, tõesti, kohalik prügifirma on liiga leebe olnud. Oleks siin Ragna, või Veolia, oleks kõigil iga kuu prügivedu kohustuslikus korras olnud. Arved oleks sadanud kõigile postkastidesse vastavalt seadusele ja ka makstud oleksid, sest maksmata arved rändaksid kohe kohtutäituriltele täitmiseks.
Võtke kordki seadus ette ja lugege see korralikult läbi. Mida te tõdete? ja mis on Teie õigused! Kui Teile surutakse peale, et peate kord kuus prügi ära andma, siis tehke lepingusse selline parandus, et sellisel juhul võtab prügifirma sodi vastu kaalupõhiselt ja ongi probleem lahendatud, sest prügifirma annab ka ise sodi ära kaalupõhiselt. Keegi ei keela Teil teha ka sellist ettepanekut lepingusse, et kui selles kuus prügi ei ole, siis teatate 3 päeva ette, et selles kuus sodi ei ole ja palun mitte prügiveoringi lülitada ning ongi kõik!!
Võidelge enda eest saarlased, muidu jäätegi prügifirma ja ametnike meelevalda!!!
tahetakse kodanikke täiega kottima hakata!!!!
minul on suur konteiner kuna siis kui selle ostsin oli pere suur. nüüd elan üksinda ja enam kuuga seda konteinerit täis ei saa.
Mina olen nõus igakuise prügiveoga ainult siis kui ma maksan selle eest mida ma ka saan. Ehk kui täis on pool prügikasti siis maksangi poole eest. See peaks olema prügifirma enda ülesanne juurutada vastav prügikoguse mõõtesüsteem, kas kaalu või mahupõhine.
http://www.omanikud.ee/static/files/085/koduomanik_vs_jaatmemajandus_uldine_regulatsioon_ja_tuhisoidud.pdf
Aga, miks ei loe see, et mul on ka teise firmaga prügiveoleping (Rang-Sellsi pakendikoti teenus)? Koppel saatis meid pm pikalt, kui käisime aru pärimas. Kõigile ühe rauaga – sest nii on lihtsam.
No annab ikka lolli vabandust välja mõelda!
Kindlustusfirmad ei tule omadega välja ja on vaja kindlustada ka arvelt mahavõtmata autod.Veefirma ei tule välja ja on vaja tõsta vee hinda . Eesti Energia ei tule omadega välja ja tõstab elektri hinda. Linnavalitsus ei tule omadega välja ja tõstab maamaksu nendel, kellel kinnistuid rohkem. Prügifirmad ei tule omadega välja ja pidevalt leiavad põhjust tõsta prügiveo hinda. Riik ei tule omadega välja ja ei tõsta pensione, mis kohati algavad 200 eurost. Täielik lollimaja ja siis loed veel tänast lehte, kus kenasti kirjas tänaste riigikogulaste varandused. Nemad tulevad omadega välja, sest viivad ellu ärimeeste tahet ja soove.
maksab mitte prügi hulk, vaid äravedamise kordade arv.
Seega on tunduvalt odavam tellida suure konteineri tühjendus kord kvartalis kui väikese tühjendus kord kuus.
Senise korra muudatuse AINUS tulemus on prügiauto REISIDE suurendamine.
Huvitav, kelle huvides?
Loodust see prügiauto kilometraasi suurendamine kindlasti ei säästa.. Kas vaja uuele äravedajale turule ruumi tekitada?
Eesti Energia maffiale on lisa tekkinud?