Parimad päästjad on “teemanttasemel” (FOTOD) (2)

Parimad päästjad on teemanttasemel

VARJUD ELIITPÄÄSTJAILE: Kuressaare abilinnapea Kalle Koov andis eliitpäästjatele kingituseks vihmavarjud. Koovi kätt surub Janek Reinaru, järge ootab Alar Raamat. Foto: Alar Truu

“Kuressaare päästekomando on jõudnud perfektselt lihvitud teemanttasemeni ja kindlasti ei jää see võit viimaseks,” rõõmustas Lääne päästekeskuse juht Ivar Kaldasaun eilsel eliitkomando pidulikul tänuüritusel.

“Kõige raskemad olid tulekahju harjutused,” tunnistas Saarte Häälele päästja Heiki Sink, üks võidumeeskonna liikmetest.

Ülejäänud ülesanded läksid tema sõnul kergemalt, kuna eelnevalt oli kõvasti treenitud ja vaeva nähtud ning enamjaolt on ülesanded igal aastal sarnased.

Võit oli päästjate sõnul teada olnud juba esimesel võistluspäeval. Kui eelmisel aastal kaotati palju minuteid juba riietumise ülesandes, siis seekord läks kõik libedalt.

“Eks me oleme kõvad konkurendid olnud igal aastal, nüüd õnnestus aga korrata 2011. aastat ning võit taas koju tuua,” lausus võidumeeskonna liige Guido Kask.

Meeskonna pani kokku ja treeneri rollis oli Arne Kana, Kuressaare päästekomando pealik.

Abi eest on meeskond tänulik ka Kuressaare operatiivkorrapidajale Reinar Ivanovile, kes nende treeningutel osales ja omapoolseid näpunäiteid jagas.

Arne Kana usub, et iga nõuetele vastava päästekomando plaanides peaks olema sellisel võistlusel osalemine. “Kindlasti lähme kohale ka järgmisel aastal ja kaitseme oma tiitlit,” lubas ta.

Rakveres toimunud võistlustest said eile päästekomandosse kogunenud õnnitlejad näha ka lühikest kokkuvõtvat videot, kus näidati kahe päeva eredamaid hetki.

Kuressaare päästjad pälvisid eliitkomando tiitli ka 2011. aastal.

Viktoria Humal

Print Friendly, PDF & Email