Jaaniööl möllas Papissaares metallivaras (5)

Jaaniööl möllas Papissaares metallivarasAasta kõige lühemal ööl, kui enamus saarlasi ja mandrilt tulnud külalisi otsis sõnajalaõit, vandaalitses Papissaare töökojas ning raius töökorras agregaatidel ja tööriistadel vaskjuhtmed tagant ära keegi tundmatu isik. Niiviisi antakse suhtluskeskkonna Facebook kaudu teada Kihelkonna rahvale.

“Äraraiutud kaablitest pani sissetungija omale hunniku valmis, jättis angaari väravad lahti ja tuli neile 28.06 öösel kell 3 Nivaga järgi. Paraku olid siis väravad kinni ja suli jäi pika ninaga ja ühtlasi omanikule vahele,” kirjutatakse teadaandes.

Saarte Hääl pöördus küsimusega Papissaares toimepandu kohta politsei pressiesindaja Kaja Kuke poole, kes tänas info vahendamise eest. Temale teadaolevalt politseile sellekohast teadet laekunud ei olnud ja piirkonnapolitseinik tegeleb nüüd ajalehetoimetuse edastatud info kontrollimisega.

“Tore oleks, kui inimesed sellist teavet vaid sotsiaalmeedia vahendusel ei jagaks, vaid õiguserikkumistest ka politseile vahetult teada annaks. Seda on arvutikasutajal, kes internetiavarustes toimetab, väga lihtne teha, saates e-kirja aadressil laane@politsei.ee,” ütles pressiesindaja.

Kaja Kuke sõnul algatati sündmuse uurimiseks väärteomenetlus karistusseadustiku § 218 alusel, mis käsitleb varavastast süütegu väheväärtusliku asja vastu.

Print Friendly, PDF & Email