Saarlastest päästjad naasid Rakverest eliitkomando tiitliga (5)

PARIMAD: (vasakult) Tom Torn, Heiki Sink, Janek Reinaru, Guido Kask ja Alar Raamat. Foto: Raivo Saare

Kolmapäeval ja neljapäeval Rakvere staadionil toimunud Eliitkomando 2013 võistluse võitsid juba teist korda saar-lased. Teiseks tuli Nõmme päästekomando ja kolmanda koha sai eelmise aasta võitja Viljandi päästekomando. 

Kokku võistles eliitkomando 2013 tiitli nimel 12 väga tugevat päästekomandot üle Eesti. Mõõtu võeti praktilistes ülesannetes, mis on sarnased päästjatel iga päev ettetulevate olukordadega. Eritehnikat kasutades tuli päästa inimesi nii liiklusavariist kui ka hoone tulekahjust. Testiti ka päästjate erialaseid teadmisi ning riietumise ja hingamisaparaati lülitumise kiirust.

Eliitkomando võistlusi peeti juba kuuendat korda. Varem on selle tiitli pälvinud Rakvere, kahel korral Nõmme, Kuressaare ja eelmisel aastal Viljandi päästekomando.

Individuaalaladel olid saarlased edukad autojuhtide arvestuses – 1. koht Janek Reinaru (Kuressaare päästekomando); liiklusavarii lahendamises – 2. koht Kuressaare päästekomando (Alar Raamat, Janek Reinaru, Heiki Sink, Tom Torn, Guido Kask); riietumise ja hingamisaparaati lülitumise kiiruses – 2. koht Janek Rein-aru; teadmiste testis – 2. koht Kuressaare päästekomando (Alar Raamat, Janek Reinaru, Heiki Sink, Tom Torn, Guido Kask).

Meeskonna treener Arne Kana kinnitas, et saarlased võistlustele nalja tegema ei läinud. “Võistlusteks valmistudes tehakse ikka tõsist trenni,” märkis ta. Sama teevad tema teada ka teised komandod.

Võistluste esimesel päeval oli palav ilm. Võisteldi Rakvere staadionil, mis tegi olukorra raskemaks. Lisaks erialastele võistlustele nagu riietumine ja hingamisaparaati lülitumine oli esimesel päeval veel teadmiste kontroll, mis toimus nagu teatevõistlus.

Viis meeskonnaliiget vastas 25 küsimusele, andes vastamise järel pastaka joostes edasi järgmisele. Iga valevastus tõi meeskonnale 15 trahvisekundit. Järgmisel päeval oli reaalne tulekahju kustutamine. Selleks kulus aega hommikust pärastlõunani.

Komandole anti tunnustuseks rändkarikad ja mehed said kaela medali. Lähiajal toimub Kuressaare komandos demopäev, kus eliitkomando mehed oma oskusi saarerahvale näitavad.

Print Friendly, PDF & Email