Hondade müüja hakkab merematku korraldama (4)

KIIRE SÕIT: Eile käidi meresafari kiiret sõiduvahendit merel testimas. Proovisõitu tegi tuttavatele ML Autoservice’i müügijuht Egert East. Foto: Erakogu

Esmaspäevast on Kuressaare sadama jahtklubi teise korruse kohvikuruumi rentnik Honda kohaliku esinduse omanik ML Autoservice, kes ei hakka seal sugugi kohvikut pidama, vaid hoopis ekstreemseid merematku korraldama.

ML Autoservice OÜ müügijuht Egert East rääkis Saarte Häälele, et nende siht on kuni oktoobri lõpuni pakkuda kõigile huvilistele suure ja kiire RIB-kaatriga lõbusaid ja seiklusrohkeid mereretki. Kõnealused meresõiduriistad on eeskätt merepäästes iga ilmaga kasutatavad kaatrid, mis on turvalised ja uppumatud.

Easti sõnul on kaater 6,4 meetrit pikk ja varustatud 150 hj Honda BF päramootoriga. “Neid nn kihutamisi hakkame tegema ümber Saaremaa. Põhimõtteliselt sinna, kuhu klient tahab minna, me sellega ka lähme. Paadi saab ju vette lasta kust iganes,” rääkis ta.

Kui mereretkelised soovivad näiteks Sõrve põrutada, on Kuressaare sadam Easti sõnul teeleasumiseks ideaalne koht. “Ka Riia ja Ventspilsi sõit poleks tegelikult mingi küsimus,” märkis ta. Sel juhul tuleb eelnevalt vaid hinnas kokku leppida.

Ruum, mille ML Autoservice Kuressaare linnavalitsuselt jahisadamas rentis, täidab Egert Easti sõnul kontori ülesandeid. Muu hulgas saavad merereisile suundujad seal ka oma riided veekindlate vastu vahetada. “Kõigile reisijatele antakse korralik sõidu- ja päästevarustus, sest kui on tuuline ilm, võib ilma sobivate rõivasteta ikka päris märjaks saada,” põhjendas East.

Ühekorraga pääseb mereretkele seitse reisijat. Neile lisaks on paadis kogemustega juht. “Kui panna kaatrile järele veel järelveetav “banaan” ehk tuntud lõbusõiduvahend, siis sellele mahub kuni kümme inimest,” kirjeldas East.

Merematka sihtgrupp on tema sõnul väiksemad grupid ehk inimesed, kes on omavahel tuttavad. “Sõbrad, tuttavad, sugulased ja töökaaslased – kõik, kes tahavad oma suve koos vähe põnevamalt sisustada.”

Seitsmeliikmelisele seltskonnale – “banaanita” variandi korral – läheb tunniajane sõit nt Abrukale ja tagasi maksma 15 eurot inimese kohta. “Seega pole meie pakutav teenus sugugi kallis, kui arvestada, et 15 euro eest saab näiteks lõbustuspargis lustida 2x 5 minutit,” lausus East. “Meil saab selle raha eest terve tunni.”

Merematkad toimuvad oktoobri lõpuni ning sellest lähtudes tõdes Egert East, et mida aeg edasi, seda ekstreemseks merereisid ilmselt muutuvad. “Praegu saab läbi teha lihtsaid seiklusi ja kõike muud taolist, kuid kui ilm läheb tormiseks ja kurjaks, muutuvad sõidud tõeliselt ekstreemsemaks,” arvas East.

Lisainfot ekstreemmatkade kohta Saaremaa ümbruses merel leiab veebiaadressil www.seasafari.ee.

Print Friendly, PDF & Email