
TÄHTIS PÄEV: Lõpudiplomi võtab Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektorilt Ülle Ernitsalt vastu Reet Soorsk. Foto: Sander Ilvest
Kuressaare linnuse kapiitlisaalis valitses eile tavapärasest pidulikum õhkkond. Nimelt sai ootusärevate lähedaste silme all õdede tasemeõppe rakendusliku kõrghariduse lõputunnistuse kätte 21 tudengit.
“Kaks aastat tagasi tuli Kuressaares kokku otsustajate kogu, kes arutas õdede tasemeõppe võimalusi,” alustas oma avakõnet Tallinna tervishoiu kõrgkooli rektor Ülle Ernits, lisades, et toona oli ka kõhklusi, kas taolist õpet on siia ikka vaja. “Ma arvan, et kõik kõhklused kadusid, kui asus tööle sõna otseses mõttes õpingutejanune rühm, kelle janu on kustutamatu,” ütles Ernits, kelle sõnul oli tegemist tarkade inimestega, kes nõudsid nii õppejõududelt kui ka iseendalt. “Te olete fenomenaalne rühm,” kinnitas ta.
Rektor rõhutas, et oleneb õppijast, mida ta oma õpingutest saab. Saaremaa õed võtsid aga kõik, mis võtta andis. Saaremaa rühm on esimene õendusõppe rühm, kes läbis õendusteaduse võõrkeelse kursuse sajaprotsendiliselt, Saaremaa rühma kaks esitatud tööd said stipendiumi ja üks õppur esindas kooli presidendi vastuvõtul.
“Tahan öelda, et ärge muutuge mitte kunagi, jääge alati nendeks, kes te olete – targad, uudishimulikud, eesmärgikindlad, avatud silmade ja südamega,” soovis rektor Ernits. Saalis istujaile ütles ta: “Need inimesed siin on teie kullavarandus, kellega te saate saare tervishoiu teha just selliseks, nagu teie tahate.”
Kuressaare linnapea Mati Mäetalu märkis, et tal on heameel, et kõik need, kes õpinguid alustasid, käisid selle tee ka lõpuni. “Kuressaare on tore linn ja Saaremaa kena saar, kuid Eesti mõistes oleme me siiski ääremaa ja paraku on meil ka ääremaa probleemid,” rääkis linnapea, kelle sõnul on mureks see, et elanikkond väheneb, minnakse mandrile õppima ja tagasi enam ei tulda. “Selle kursuse puhul on väga oluline, et selles osalesid need, kes on oma elu Saaremaal sisse seadnud,” sõnas linnapea, avaldades lootust, et need õed Saaremaalt ära ei kipu.
Saaks nüüd ka käima peale oleks elu hästi läind.
ah, mine õige metsa
mehed teadusti ei jääääää rasedaks ;-))))
“Saaremaa rühm on esimene õendusõppe rühm, kes läbis õendusteaduse võõrkeelse kursuse sajaprotsendiliselt” – kas keegi selgitaks, mida selle lausega on mõeldud? Kas ma saan õigesti aru, et kogu õpe toimus võõrkeeles? Inglise või vene? Meil on saarel 21 õde, kes kõik on võimelised 100% võõrkeeles õppima?
Mis sulle arusaamatuks jäi! Nad läbisid kooli saaremaa keeles.
Eelmise aasta augustis toimus 3 päevane rahvusvaheline Metropolia koolitus TTK õppejõududele ja Kuressaare rühma üliõpilastele. See oli inglisekeelne.
Aitäh vastuse eest! Artikkel on sel juhul eksitav, sest tegemist vaid 3-päevase võõrkeelse kursusega pika eestikeelse stuudiumi jooksul.
Kes need tublid inimesed on,pole nimesid kuskilt lugeda.
osad ei oska mitte kumbagi keelt, ei inglise ega vene, seega ikka saaremaa keeles;)
Seda ma vaatasin jah, et pole loogiline. Vaadates kasvõi, mis vanuses need lõpetajad on, siis inglise keeles õppimine tundub väga ebaloogiline :) Ei midagi isiklikku õppurite suhtes, lihtsalt puhas kogemus selles vanuses õppijatega.