Pärni külakool sai uue mälestustahvli

UUENDATUD MÄLESTUSTAHVEL: Pidulikult taasavati Pärni külakooli asukohta tähistav mälestustahvel. Foto: Rein Orn

14. juunil kogunes Pärni külakooli asupaika tähistava mälestuskivi juurde pisut üle paari-kümne huvilise. Taasavati kooli asukohta tähistav mälestustahvel. Eelmine, juba nõukogude ajal paigaldatud dolomiidist tahvel oli ajahamba poolt pureda saanud ja vajas hädasti uuendamist.

Tänu meie tuntud koduloolasele Urve Kirsile sai uuele tahvlile ka mitu nime juurde raiutud. Nüüd seisab seal kaunis kirjas viis nime: õpetajad Karl Tamm, Antonie Emilie Kirss, Meta Vilhelmine Tuul, Aleksander Kuum ja Kirill Toots. Kellamäe Kivitööstus OÜ-s (juhataja Margus Vaher) valminud kaunis, sügavmusta tooni kiviplaat püsib kindlasti kaua ja juhatab teed kunagise Kaarma valla haridusasutuse asupaiga juurde.

Kooli rajamise ja esimeste õpetajate kohta jagas selgitusi Urve Kirss. Lauluga ilmestas avamistseremooniat Randvere naisansambel Ergud. Vaatamata tuulisele ja vihmasele ilmale kujunes üritus emotsionaalseks ja hingepuudutavaks.

Etteruttavalt võib öelda, et samas lähedal on asunud veel üks külakool, mille asupaiga tähistamine on samuti kavas. Võib ainult tänada väsimatut Urve Kirssi, kes fanaatilise järjepidevusega ka meie koduvalla kultuurilugu uurib ja mitmeidki olulisi kultuuriobjekte aegade hämarusest taas esile toob.

Lõpetuseks tänusõnad ümberkaudsetele külaelanikele, kes vabatahtlikult korrastasid mälestuskivi ümbruse ja on lubanud sellel ka edaspidi silma peal hoida.

Print Friendly, PDF & Email