UUS! Nasval vajas vettehüpanu päästmist (FOTOD) (3)

Autor: Irina Mägi

Täna õhtupoolikul vajas Nasval rannasolijate, päästjate ja kiirabitöötajate abi ebaõnnestunult pea ees vettehüppe sooritanud mees.

„Tean õnnetusest nii palju, et poole seitsme ajal kihutas päästeteenistus Nasvale randa. Vette oli hüpanud meesterahvas, teinud nn peakat,“ rääkis Saarte Häälele juhtunu pealtnägija, kelle sõnul tõid rannas olnud inimesed mehe veest välja. Pealtnägija sõnul saabusid kohale ka kiirabitöötajad, kes elustasid kannatanut.

Lääne päästekeskus teatas, et häirekeskus sai kell 18.27 teate Nasva jõkke hüpanud keskealisest mehest, kes oli vees teadvuse kaotanud ja uppumisohtu sattunud. Tänu kohalolnud inimeste kiirele tegutsemisele, aidati ebaõnnestunud vettehüppe teinud meesterahvas veest välja. Sündmuskohale jõudnud päästjad ja kiirabi alustasid mehe elustamist ning taas hingama hakanud mees toimetati kiirabiga haiglasse.

Päästeamet tuletab meelde, et uljad vettehüpped võivad nende tegijate jaoks väga õnnetult lõppeda. Igal aastal upub õnnetu vettehüppe tagajärjel hulk noori mehi ning osa neist kaotavad vigastuste tõttu liikumisvõime kogu ülejäänud eluks.

Päästeamet rõhutab, et ujuma on soovitav minna ainult kaines olekus ja teile teada-tuntud veekogusse. Õnnetuste ärahoidmiseks on sõprade ja lähedaste targad manitsused äärmiselt olulised ning niisama oluline on ka juba hättasattunule kiire abi osutamine.

Print Friendly, PDF & Email