Saaremaal ringivuramiseks saab rentida ka elektriauto (6)

VÄIKE ELEKTRILINE RENDIAUTO: Piret Poopuu sõnul on kõik neli uhiuut rendiautot erinevat värvi. Foto: Sander Ilvest

Juuni algusest pakub Kuressaares tegutsev PolarRendi autorent puhkajaile võimalust valida endale ajutiseks sõiduriistaks ka uhiuusi elektriautosid.

Autorendi logistiku Piret Poopuu sõnul on neil juuni algusest välja pakkuda ühtekokku neli täiesti uut Mitsubishi i-Miev elektriautot. Tegemist on täpselt samasuguste masinatega, millistega on varsti juba aastajagu ringi vuranud sotsiaaltöötajad.

Poopuu sõnul on nende elektriautode info saadaval ka rahvusvahelises broneerimissüsteemis Hertz. “Nende kaudu tuleb nüüd kuu lõpul esimene elektriauto rentimine, aga samas võttis meilt üks eestlane alles eile (neljapäeval – toim) elektriauto endale asendusautoks. Et proovib ära, kuidas on.”

Poopuu sõnul on elektriautode vastu huvi tuntud küll, ent inimesed siiski veidi pelgavad neid veel. Seda seepärast, et elektriautol on ju piiratud kilometraaž, mida ühekorraga sõita saab –120 km. “Saare maakonnas on küll kiirlaadimispunktid täiesti olemas, kuid natuke siiski peljatakse,” tähendas ta.

Elektriauto oleks heaks sõiduriist puhkajatele, kel aega saarel ringiuudistamiseks jagub. Kiirlaadimine võtab aega pool tundi ja nn pikk laadimine kaheksa tundi. “Turistidel on puhkuse ajal rohkem aega ja rolli võib mängida nende jaoks ehk seegi, et elektriauto on keskkonnasäästlikum,” arvas Poopuu.

Seda tuleb elektriauto puhul muidugi alati arvestada, kas ses piirkonnas, kuhu parasjagu sõita soovitakse, on laadimispunkt olemas.

Et ses osas päris huupi ekslema ei peaks, on PolarRent koostanud väikese voldiku, kus Saare maakonna laadimispunktid kenasti kätte näidatud.

Muu hulgas räägib elektriauto kasuks see, et tegemist on vähemalt PolarRendis soodsaima sõiduvahendiga. Ehkki hinnad on samad, mis näiteks Mitsubishi Coltil, on vahe selles, et viimasel tuleb maksta ka kütuse eest, elektrilisel sõiduriistal on kütus ehk elekter rentijale prii.

Elektriauto rendihinnad

Ööpäev ehk 24 t – 53 eurot

3–4 päeva – 48 eurot ööpäev

7 päeva – 240 eurot

Allikas: PolarRent

 

Print Friendly, PDF & Email