Klaver lõkkesse ei sobi (1)

Terve nädala on keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo ametnikud valdades asuvaid ametlikke lõkkeplatse kontrollinud. Reidi jooksul avastati mitmeid rikkumisi.

“Oli kilet, tõrvapappi, erinevaid mööbliesemeid – voodeid, tugitoole,” loetles keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer. Ühes kohas oli lõkke jaoks hakkama pandud isegi klaver.

Haamer oletas, et rikkumised võivad tingitud olla kas inimeste teadmatusest või siis üritatakse jaanitulel ära kasutada võimalust sokutada lõkkesse midagi, mida ära põletada.

“Kui kohaliku omavalitsuse jäätmehoolduseeskirjad lubavad põletada ainult puhast puitu, mis ei ole värvitud, immutatud, või siis pappi ja paberit, siis muu, mis sinna satub – autokummid, tõrvapapp, lakitud puit –, see kõik on iseenesest juba rikkumine,” selgitas Haamer. Ta lisas, et praegu kedagi ei karistatud, vaid saadeti märgukirjad kohalikele omavalitsustele, et nad jõuaksid enne lõkke süütamist keelatud materjalid välja võtta.

Keskkonnainspektsiooni büroo viis sellise ülesaaremaalise kontrollreidi läbi esmakordselt. Pühade ajal on inspektorid tavapäraselt valves ja vajadusel valmis reageerima.

Print Friendly, PDF & Email