Linnapea võõrustas silmapaistnud koolinoori (1)

Eilseks olid Kuressaare kultuurikeskusse linnapea Mati Mäetalu vastuvõtule kutsutud parimad gümnasistid, põhikoolilõpetajad ja Kaunite Kunstide stipendiaadid. 

“Arvestades abiturientide ja põhikoolilõpetajate arvu meie linnas, on meid täna siin saalis koos suhteliselt vähe,” tõdes Mati Mäetalu kutsutute poole pöördudes. “Olete väljavalitud ja erilised ja seda mitte kellegi teise subjektiivse valiku põhjal, vaid tänu iseenda pingutustele, sihikindlusele ja tahtejõule.”

Peale noorte endi tänati ka nende vanemaid ja juhendajaid.

Kuna Kaunite Kunstide lastestipendiumile kandidaate seekord ei esitatud, noortestipendiumile esitati aga hulk tublisid tegijaid, antigi tänavu välja kolm 100 euro suurust noortestipendiumi.

Esimesena hõigati välja Saaremaa ühisgümnaasiumis 9. klassi lõpetava Maria Pihlaku, 2009. aastal Kaunite Kunstide lastestipendiumi pälvinud neiu nimi.

“Ta on tegelenud nii spordi, muusika kui ka ratsutamisega, lisaks on ta aktiivne kooli- ja klassiürituste organiseerija,” loetles eilsel üritusel teadustaja rollis üles astunud Õilme Salumäe, linnavalitsuse haridusnõunik.

“Sõnakunsti valdab ta meisterlikult ning on kokku korjanud erinevaid näitlejapreemiaid nii koolis, maakonnas kui ka üleriigilistel üritustel.”

Järgmisena anti stipendium üle Kuressaare gümnaasiumi 11. klassi lõpetanud Grete Paiale. “Ta on särava tähelennuga jõudnud muusikataeva suurtesse kõrgustesse,” luges Salumäe ette klassijuhataja Renate Pihli kirjutatud iseloomustuse Gretele. “Ta on väga pühendunud, kohusetundlik, andekas ja toimekas õpilane, alati väga hea õppeedukuse ja eeskujuliku käitumisega.”

Kolmanda stipendiaadi, SÜG-i lõpetaja Sandra Kahu kohta said vastuvõtule kutsutud kuulda järgmist: “Harva kohtab nii pühendunud õpilast, kelle puhul töökuse ja järjekindlusega kombineeruvad vokaalne andekus ja musikaalsus, mis kõik kokku loob eeldused suurepärase muusikalise arengu jätkumiseks.”

Aasta gümnasisti stipendiumi pälvisid Kaisa Silluste Kuressaare gümnaasiumist ja Pärlin Luhila Saaremaa ühisgümnaasiumist.

“Minu jaoks on see, et mind siia vastuvõtule kutsuti, suur au,” ütles Kuressaare gümnaasiumi abiturient Mihkel Aavik. “On ju siin täna kõige tähtsamad õpilased.”

Hõbemedaliga lõpetav Aavik tunnistas, et algul oli tal kavas ikka kullale õppida. “Praegu arvan, et ma ei kaotanud kulda, vaid võitsin hõbemedali,” lausus ta. “Olen sellega väga rahul.”

Pärast gümnaasiumi on Aavik otsustanud minna kaitseväkke aega teenima. “Seejärel ilmselt Tartusse edasi õppima,” rääkis ta oma tulevikuplaanidest.

Print Friendly, PDF & Email