Elering otsib uue merekaabli paigaldajat (2)

Elering AS-il on kavas paigaldada 2015. aasta sügiseks Suurde väina Virtsu–Võiküla alajaamade vahele uus 110 kV merekaabel. Selle nädala alguses kukkus hankel osalemise taotluste esitamise tähtaeg.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles Saarte Häälele, et huvilisi on neli. “Nüüd toimub nende kvalifitseerimine, misjärel saavad kvalifitseerunud pakkujad võimaluse pakkumiste esitamiseks,” selgitas ta. Lõplike pakkumiste esitamise tähtaega praegusel hetkel Köstri sõnul veel paika pandud pole. Seega läheb võitja selgitamisega aega.

Tööd kestavad aga kava järgi järgmise aasta algusest kuni 2015. aasta novembri lõpuni. Lühidalt öeldes on tööde sisu uue kaabli paigaldamine Virtsu ja Võiküla vahele. Uus kaabel töötab Eleringi kommunikatsioonijuhi sõnul 110-kilovoldisel pingel. Praegu on mandri ja Muhu vahel kuus 35-kilovoldist kaablit ning üks neist võetakse seoses uue kaabli panekuga merest välja.

Köster nentis, et vanad kaablid on amortiseerunud ja nende töökindlus on vähenenud. “Uus kaabel tuleb võimsam, kuna selle ehitamisel arvestatakse, et see töötab aastakümneid,” ütles kommunikatsioonijuht.

Print Friendly, PDF & Email