PROTEST: orissaarlased ei taha spordijuhist ilma jääda (FOTOD) (80)

KAIRE EEST VÄLJAS: Viive Saar (esiplaanil) ning kümned teised orissaarlased ei pidanud paljuks Kaire Nurja jäämise eest meelt avaldama tulla. Foto: Sander Ilvest

80 inimest Orissaare keskväljakul, plakatid, sütitavad kõned ja skandeerimine: “KAI-RE!” Valla spordijuhi otsus “uppuvalt laevalt” lahkuda ja vallavalitsuse sellega nõustumine ajas Kaire Nurja toetajad vallavalitsuse akende alla meelt avaldama. 

“Kaire mõtleb ja tegutseb suurelt. Mida siin kandis eriti ei osata,” ütles piketi sissejuhatuseks Orissaare perearst ja spordiaktivist Elo Lember kokkutulnutele.

Inimesi oli lipuväljakul palju. Näha võis plakateid “Kaire ja Margus, ärge jätke meid!”, “Orissaare vald, miks sa ei hinda oma tublit spordijuhti?”, “Miks talendid lahkuvad?” jne.

Puudu olid vaid vallavalitsuse ja kooli esindajad, kellele piketeerijatel nii mõndagi ette heita oli. Peamine probleem on see, et kool ja vald ei taha spordi osas koostööd teha.

Kolm aastat Orissaare spordihoonet ja valla spordielu juhtinud Nurja asub 1. augustist tööle Tartu Kalevis. Elo Lemberi sõnul on see täiesti uskumatu, et Nurjal lastakse minna. “Ta on kolme aastaga rohkem teinud kui mõni teine kolmekümnega,” märkis ta.

Samal arvamusel oli ka Orissaare legendaarne treener Milvi Viss, kelle sõnul on Kaire Nurja lahkumine ja see, et tal lastakse minna, katastroof. “Orissaaret teatakse vabariigis kõige rohkem spordi järgi,” oli Viss kindel ja ütles, et kui vanad spordimehed oleksid veel elus, küsiksid nad kindlasti: “Mis kurat teil siin toimub?” Viss lisas vallamaja poole vaadates, et ei tea, kas seal on keegi põrutada saanud…

Sport päästaks kooli

Orissaare keskväljakult suundusid piketeerijad Orissaare spordihoonesse, kus kohtuti ka Kaire Nurjaga, kes tõdes pisarsilmil, et tal on ülimalt hea meel, et nii paljud teda toetavad. Samas lisas ta, et otsus on siiski tehtud.
Nurja sõnul ei tehtud talle Tartust mingit paremat pakkumist, Orissaares on tema unistuste töö, kuid sellistes tingimustes töötamisel ei näe ta perspektiivi. “Ma tahan, et oleksid plaanid ja koostöö, kuid seda ei saa olla, kui teine pool ei tea, mis saab homme või ülehomme,” kõneles Nurja otsese vihjega vallavalitsuse ja Orissaare gümnaasiumi vähesele toetusele.

Nii piketil kui ka spordihoones Nurjaga kohtumisel kõlas korduvalt süüdistusi vallavalitsuse ja kooli pihta, et midagi ei ole ette võetud Orissaare gümnaasiumi kestma jäämiseks.
Kaire Nurja sõnul oli Orissaare gümnaasiumi põhikooliks muutmise plaani talle kinnitanud ka maavanem Kaido Kaasik.

Eilsed protesteerijad ja ka Kaire Nurja on veendunud, et gümnaasiumi eest saaks võidelda sellele lisaväärtust andes. Kas või sporditöö tugevdamise ja koolile spordikallaku andmise läbi.

Saarte Häälele intervjuud andes nimetas Kaire Nurja oma plaane “uppuvalt laevalt” põgenemiseks, kuna sellisel kujul sporditöö vallas edasi ei arene. “Ma näen, et minuga ei jaksata ühes tempos joosta,” nentis ta.
Nurja lisas, et ta võib ju aru saada, et raha on vähe igal pool, ent kui tahta, siis kuidagi saab alati. Piisaks kas või sellest, kui vallajuhid noortele sportlastele vahel tunnustust avaldaksid ja käe pihku pistaksid.

Kaire Nurja sõnas, et tema viimane tööpäev on 31. juuli, kuid seni pole keegi vallamajast huvi tundnud, kuhu ja miks ta läheb.

Kaebusi pole

Vallavanem Aarne Põlluäär, kes piketi ajal oli oma sõnul tööülesandeid täitmas, sai oma kabinetti astudes üllatuse osaliseks. Nimelt olid piketeerijad kõik oma plakatid tema kabinetti viinud.

Põlluäär kinnitas oma töötoolilt plakatit kõrvale tõstes, et telefonitsi on ta siiski Kaire Nurjaga rääkinud. Viimati esmaspäeval ja siis oli Nurja öelnud, et tema oma otsust ei muuda.

“Ma olen nendega nõus, peale ühe erandi,” viitas vallavanem plakatitele. Plakatil, millega vallavanem ei nõustunud, oli kirjas “Orissaare vald, miks sa ei hinda oma tublit spordijuhti?”.

Aarne Põlluäär tõdes, et Nurja on teinud suurepärast tööd, selles pole põhjust kaheldagi. Põlluääre sõnul on talle ka teada, et MTÜ Orissaare Sport ja gümnaasiumi koostöö ei suju.

Samas märkis vallavanem, et ei vallavolikogu, haridus- ega ka spordi- ja kultuurikomisjon, kooli hoolekogu ega õpilasesindus pole selles probleemi näinud ja tema lauale pole jõudnud ka ühtegi kirjalikku kaebust.

Nüüd on vastav paber Põlluääre laual olemas. Nimelt edastati vallavalitsusele avalik pöördumine, millele oli kolme päevaga kogutud 99 allkirja. Seal on lisaks spordiprobleemidele märgitud ka muid valla tegematajätmisi ning nõutakse, et vallavalitsus peab Orissaare gümnaasiumi direktori tööle panema või siis temast vabanema.

Põlluääre sõnul arutab vallavalitsus avalikku kirja kindlasti kohe esimesel võimalusel.

Print Friendly, PDF & Email