Aktsionärid arutavad veevärgi jätkusuutlikkust (10)

AS-i Kuressaare Veevärk tänasel aktsionäride üldkoosolekul on üks päevakorrapunkt mõni kuu tagasi omajagu kõlapinda kogunud küsimus, kuidas ja kes edaspidi veefirmat n-ö ülal peab.

Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm kinnitas Saarte Häälele eile, et tänasel koosolekul arutatakse tõepoolest ka veefirma jätkusuutlikkust. Ta ei osanud öelda, kas kõik asjad ses osas kohe lõplikult päris selgeks saavad, sest probleem on keeruline ja mitmekihiline.

“Küll aga usun, et edasise tegevuse põhiraamistiku panevad aktsionärid siiski paika,” märkis Sõrm. See, kelle õlule veefirma ülalpidamine jääb ja kas räägitakse ka võimalikest hinnatõusudest, võtab veefirma juhatuse liikme sõnul selgema kuju alles aktsionäride otsuste valguses.

Teema sai alguse märtsi lõpul, kui veefirma selgitas aktsionäridele saadetud pöördumises, et Ühtekuuluvusfondi toetusega aastatel 2008–2010 rajatud veemajanduse infrastruktuuris jõuab lähiaastatel kätte esimeste asendusinvesteeringute paratamatu laine, mis nõuab seadmete ja töömasinate välja vahetamiseks igal aastal umbes 200 000–300 000 eurot.

Pöördumisest ilmnes, et ettevõtet on lähitulevikus võimalik üleval pidada aktsionäride ehk 13 valla ja Kuressaare linna rahaga. Sisuliselt näeks asi välja nõnda: AS Kuressaare Veevärk esitab kohalikele omavalitsustele igal sügisel arve ja omavalitsused otsustavad, kuidas nad vajaliku summa kokku saavad.

Linnapiirkonna puhul on räägitud, et teenuse hinda tuleks tõsta 50 protsenti ja maal koguni ca 200 protsenti. Ettevõtte kava kohaselt kataksid suurema osa hinnatõusust omavalitsused ja väiksema osa tarbijad.

Print Friendly, PDF & Email