Ravijuht Marje Nelis teeb valveid ja unistab Aasiast

KURESSAARELE TRUU: Kuigi anestesioloogid on Soomes nõutud, pole Marje Nelis piiri tagant tulnud kutseid vastu võtnud. Foto: Sander Ilvest

Endisel sisekliiniku ülemarstil Marje Nelisel täitus 1. juunil kuu Kuressaare haigla ravijuhina. Kerge pole see aeg olnud, möönab Nelis, kes ka uues ametis tohtritööst loobuda ei raatsinud. 

Kui tänavu kevadel kuulutati välja konkurss ravijuhi kohale, siis esimesel korral ei kandideerinud kedagi, teisel oli vaid üks kandidaat – teie. Miks siis teie kandideerisite?
Sest keegi peab ju seda tegema. Enne olin kümme aastat olnud sisehaiguste kliiniku ülemarst.

Mida ravijuhi töö endast kujutab ja kui palju kattub see teie endise, ülemarsti tööga?
Eks see töö teatud määral kattu, aga maht on muidugi suurem. Kui enne oli minu valdkond kõige suurema kliiniku, pea saja töötajaga sisekliiniku ravitöö, siis nüüd kogu haigla ravitöö koordineerimine. Juurde tuli kirurgia- ja diagnostikaosa.

Kuidas praegune amet teie arstikvalifikatsioonile mõjub?
Olen selline ravijuht, kes peab oma haigeid edasi – jätkan oma endist tööd, seega kvalifikatsiooni ei kaota. Ja kuna olen erialalt anestesioloog, siis teen intensiivis valveid edasi. Uue ametiga muutus mu töökoormus, tõsi küll, veel suuremaks, kui see enne oli. Vahel ei julge selle üle mõeldagi, kui palju töötunde kokku tuleb. Arvan aga, et saan hakkama.

Kuidas esimene kuu uues ametis läks?
Kuu on läinud väga töiselt – natuke tahaks ju omamoodi teha, ümber korraldada. Leian, et haigla toimib päris hästi, eelmine ravijuht Reet Tuisk on ära teinud kõva töö. Meil on see vahe, et tema oli administraator, mina töötan ka arstina ja oskan ehk mõnele nüansile rohkem tähelepanu pöörata.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email