Kuressaare noorte huvikeskus kolib bussijaama (19)

Kui volikogu loa annab, müüb linnavalitsus Grand Rose’i omanikfirmale maha Komandandi 10B asuva noorte huvikeskuse kinnistu, kuhu rajatakse uus Kuressaare kino. Huvikeskus kolib omakorda bussijaama ruumidesse.

Grand Rose’i spaahotell teatas eelmise nädala lõpul linnavalitsusele, et nad pole veel loobunud soovist osta linnalt ära Komandandi tänaval hotelli kõrval asuvat noorte huvikeskuse kinnistut.

“Oleme valmis tasuma 225 000 eurot, mis peaks aitama linnal leida võimaluse uue ja parema noortekeskuse rajamiseks,” teatas OÜ Spa Varad esindaja Andres Tiik.

Tiigi sõnul on Grand Rose huvitatud spaahotelli laiendamisest Komandandi 10B kinnistule, kuhu ehitataks ka kaasaegne kinosaal, mis peaks parendama linnakeskkonda ja kaasajastama teenuste valikut nii kohalike elanike kui ka turistide jaoks.
Noortekeskus võiks Komandandi tänaval tegutsemist jätkata 2014. aasta lõpuni.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Saarte Häälele, et linnavalitsus langetab otsuse kinnistu võõrandamise kohta tänasel istungil. Loa selleks peab andma linnavolikogu.

“Linna huvi on see, et Kuressaares jätkuks filmide näitamine, Grand Rose’i esindajad on avaldanud head tahet rajada kaasaegne kinosaal koos vajaliku tehnikaga – mis saab meil selle vastu olla,” rääkis Koov.

Tema sõnul oleks tehing Grand Rose’iga kasulik, sest see annaks võimaluse ja ehitusraha noortekeskuse kolimiseks bussijaama, mis praegu on tihti kimpus oma vabadele pindadele rentnike leidmisega.

Komandandi 10B kinnistu on veidi üle 900 ruutmeetri suur, selle eest pakutud summa teeks iga ruutmeetri hinnaks pea 250 eurot. Kinnistul asub 205 m2 suurune endisest garaažist ümber ehitatud noortekeskuse hoone.

Pärast Diva kino sulgemist pole Kuressaares enam aastaringselt tegutsevat filmide näitamise kohta. Talveperioodil näitab väärtfilme Kuressaare linnateater, suvel kuursaali Kuu-kino.

Praegu kahes kohas, Komandandi 10B ja Kitsas tn 2 rendipinnal tegutseva huvikeskuse direktor Taniel Vares ütles Saarte Häälele, et loodetavasti läheb nii, nagu plaanis.
“Ruumimahu poolest on bussijaam väga hea, samas on bussijaam koht, kus väga paljud noored käivad istumas, maanoored aga bussi ootavad,” märkis Vares.

Tema sõnul on bussijaama eelis ka sealne parkla, mis puudub näiteks Kitsa tänava puhul täielikult.
Varese sõnul on bussijaam arhitektuuriliselt väga põnev hoone, ootesaali kõrge lagi laseks sinna rajada ka näiteks siseskeitpargi.

Print Friendly, PDF & Email