Kallistan ja lehvitan ja lähen edasi! (VIDEO)

LAVATÄIS LAPSI: Lasteaialõpetajate koor andis publikule suurepärase kontserdi.

Laupäev, 1. juuni – lastekaitsepäev – on lasteaia lõpetamiseks lausa loodud – päike paistab kuumalt ja taevas ei uju pilvepoegagi. Veidi pärast kella poolt üht hakkab Kuressaare südalinnas mürtsuma puhkpillimuusika, andmaks märku: kohe-kohe algab rongkäik.

Tallinna tänava äärde on end aegsasti üles rivistanud laste pereliikmed, sõbrad-sugulased-tuttavad, lilled käes. Keset autoliikluseks suletud teed ootab stardivalmis politseiauto, punasinised vilkurid põlemas.

“Ootan, et rongkäik juba pihta hakkaks,” ütleb Helina Keso, Pargi lasteaia Poku rühma tüdruku Miia Saare ema. Õied tema peos ongi mõeldud tütrele, kel täna tähtis päev. “Lapsed on peoks kõvasti harjutanud,” teab Helina.

Veidi eemal seisab Kätrin Rohulaid, kes on kohale tulnud oma väikese sugulase Reio Lõbusa pärast. Reio nimelt lõpetab Rohu lasteaia ja on sügisest Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane.

Nagu laulupidu

Tänase peo kõige tähtsamad tegelased – mudilased, kes sügisel koolipinki nühkima asuvad, ja lasteaiaõpetajad – on end Ferrumi ja raamatukogu vahelisel platsikesel kohtadele sättinud, paljudel seljas rahvarõivad.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email