Meelis Saarlaid: ühe ilmareisi teeks veel (2)

MEELIS SAARLAID: see reis lõi maailmanägemise klaariks.
Foto: Sander Ilvest

Täna tähistab oma esimest juubelit Roomassaare jahisadama kapten Meelis Saarlaid, jahtlaevaga Lennuk ümber maailma reisinud mees.

Saarlaid on seda meelt, et ideaaltingimustel võtaks ta ühe ümbermaailmareisi purjede all veel ette.
Õieti ihkaks ta merereisi külmale maale. “Esimene ümbermaailmareis on siiani hästi meeles. Kui praegu pikemaks meresõiduks ettepanek tehakse, siis võimaluse korral hüppan ikka kaasa.

Eksootikast rääkides ei teagi täpselt, mida ennekõike näha tahaksin. Meeldib ka Antarktika. Miskipärast kisub mind selline karm ja karge kliima,” mõtiskles Meelis Saarlaid.

Samas võtab täna viiekümneseks saav pereisa elu reaalselt. “Tütar on viiene ja poeg kümnene. Pere jaoks peab aega jääma. Ilmselt ei saa ma tänavu ka Muhu väina regatti purjede all kaasa teha. Võõrustan osalejaid sadamas. Regatiga olen seotud nii või teisiti.”

Kuressaares sündinud ja kasvanud Meelis sõbrunes merega poisikesepõlves.

Saarlaiu tegemised nii maa peal Nasva jahtklubi tüüri hoides (oli Nasva hotelli ja jahtklubi tegevjuht aastatel 1992–2012) kui ka merel purjeka pardal tegutsedes avaldasid muljet purjelaevaga Lennuk ümbermaailmareisi kavandavale Mart Saarsole, kes kutsus saarlase maailmameredele jahtlaeva esimeseks tüürimeheks.

Print Friendly, PDF & Email