Kärla rallil stardivad mitme põlvkonna rallisõitjad

Saaremaa on Eesti autorallis alati olulisel kohal olnud. Esmalt kinnitab seda aastakümneid toimunud ja Eesti kõige pikema traditsiooniga Saaremaa ralli.

Teisalt on Saaremaa andnud Eesti autosporti hulgaliselt tipptegijaid, nagu Vello Õunpuu N. Liidu aegadest, tänasest päevast Ott Tänak ja palju teisi.

Peagi oma 50. juubelit tähistava Saaremaa ralli kõrvale on tekkinud väiksem vend – Kärla ralli. Tänavu teist korda korraldatav ja sel laupäeval sõidetav ralli on ka Eesti autoralli karikavõistluste etapp ning Eesti noorteralli ja sprindi ja Eesti ralli-sprindi meistrivõistluste etapp.

Lisaks rallide traditsioonile jagub õnneks ka järelkasvu. Sest kui seda pole, kaob kodune konkurents ja võimalus oma sõitjatele MM-sarjas kaasa elada.

Saaremaal toimetab aktiivselt ja suuremalt kaks autospordiklubi – Sar-Tech Motorsport on pikema ajalooga, Oti ralliklubi on autospordimaastikul olnud pisut vähem aega.

Autospordile pühendudes õpivad noored ka asju oma kätega tegema, näiteks Oti ralliklubis, kus valmistatakse ette mitme Eesti tippsõitja tehnikat, teevad kõik kõike. Poiste tehnikahuvi võib tulevikus realiseeruda tipptasemel mehaaniku või inseneri rollis.

Kärla ralli osalejate nimekirjast leiab palju saarlasi, nii nooremaid kui ka vanemaid rallisõitjaid. Nii on uue põlvkonna sõitjate kõrval stardis Eesti autorallis oma klasside kõrgeid kohti püüdvad Timmu Kõrge ja Lembit Soe.

Kihutades kiirete saarlaste jälgedes, pole Saaremaa noored autosportlased meie rallimaastikul statistide rollis. Harvad, kui üldse, on olnud aastad, mil Saaremaa sõitjad pole olnud hooaja kokkuvõttes noorte võistlussarjade poodiumil.

Sealt edasi tehakse tegusid juba täiskasvanute hulgas. Laiem eesmärk pole keskenduda mitte ainult järgmise Tänaku või Õunpuu otsingutele, vaid ka Saaremaa autosporditraditsiooni au sees hoidmisele ja selle jätkumisele.

Saarlased Kärla rallil

Kõige osavõturohkemas masinaklassis Juunior 2000 asub starti 5 Saaremaa ekipaaži.

Klassivõidu mõtetega lähevad kindlasti starti Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk, kellelt võib ka oodata kõrget kohta üldarvestuses.

Kõrgeid kohti lähevad püüdma ka teised: Ken Torn ja Riivo Mesila, Kenneth Sepp ja Raul Markus, Tauri Pihlas ja Ott Kiil, Raigo Reimal ja Kermo Prants.

Klassi E9 poodiumikohtade nimel lähevad starti Karl Jalakas ja Rainer Laipaik ning Janar Tänak ja Janno Õunpuu.

Margus Kiiver

Print Friendly, PDF & Email