ELF-i talgutel on veel kohti

Eestimaa looduse fond (ELF) korraldab Saare maakonnas sel suvel mitmed talgud. Kavas on heinategu Viidumäel, kõretalgud Harilaiul, rüditalgud Abrukal ning loopealsete taastamine Vilsandil, Kesselaiul, Laidevahes ja Elda kandis.
Väikesed saared on talguliste hulgas muidugi eriti menukad ning Abruka, Vilsandi ja Kesselaiu talgutele on vaid mõned kohad.

“Talgukohti aitab meil valida keskkonnaamet, kellega koos sai juba eelmisel aastal prioriteetsemad ja jätkusuutlikumad paigad välja valitud,” ütles ELF-i talgukorraldaja Siim Kuresoo.

Olulisi kohti ja tublisid kohalikke maavaldajaid on tema sõnul Saaremaal kindlasti veel, kuid kahjuks ühel aastal päris igale poole ei jõua.

ELF-il on Kuresoo kinnitusel väga hea meel, et Eestis on nii palju inimesi, kes tahavad looduse heaks midagi ära teha ning leiavad aega ja energiat, et talgutele tulla.

“Tänavune registreerumise laine on olnud päris heameelt tegev, aga vabu kohti on veel,” märkis Kuresoo, kelle sõnul leidub tavaliselt igaühele jõukohast tööd ja kõigil on võimalik anda oma suurem või väiksem panus.

Kesselaiu talgud kestavad juuli alguses neli päeva, millest esimene kulub sisseseadmisele. Teisel ja kolmandal päeval tehakse umbes 6–8 tundi tööd loopealse puhastamisel. Viimane tööpäev on lühem, sest laagri kokkupanek võtab oma osa.

Print Friendly, PDF & Email