Mullihotell kolis Saaremaale

MULLIS: Aadu talu mehed Jaan Rooso (paremal) ja Johannes Rooso mullihotellis. Foto: Gunnar Siiner

Möödunud aastal Läänemaal Hanila vallas tegutsemist alustanud mullihotell on selleks aastaks kolinud Saaremaale, kus avab uksed Pihtla valla Aadu turismitalu maadel.

“Otsisin kohti üle Eesti ja siis leidsin Aadu talu, kus on vaikne ja rahulik, täpselt selline, nagu mullile vaja on,” rääkis OÜ Mullihotell tegevjuht Ermil Miggur.

Mullihotellile uut asupaika otsides uuris Miggur oma sõnul läbi sisuliselt kõik Saaremaa majutusasutused, kuid paljud neist langesid ära juba sellepärast, et asusid eraldatust otsiva ettevõtte jaoks liiga läbikäidavas kohas.

“Oluline on kohavalikul paiga eraldatus, et sinna ei satuks kõrvalisi inimesi,” selgitas Miggur.

Teiseks on oluline, et koostööpartnerist majutuskohtadel oleksid eraldi ühiskasutatavad pesemis- ja tualettruumid, sest pole mõeldav saata mullihotelli külastajaid ennast kasima kuhugi turismitalu numbrituppa. Taolisi majutuskohti on aga üpris vähe.

Vätta poolsaarel Suure-Rootsi külas tegutseva Aadu turismitalu peremees Jaan Rooso ütles, et nemad rendivad mullihotellile maad ja osutavad koristamisteenust.Mullihotelli külalised saavad kasutada Aadu talu saunaruume ja söögituba. Ehkki mullihotelli kundede valikul Aadu turismitalu kaasa rääkida ei saa, pole Roosol hirmu, et kahele inimesele mõeldud kilemajutus suuri ja lärmakaid seltskondi kohale meelitaks. “Uusi asju peab proovima, nii et proovime ära,” lausus Jaan Rooso.

Ermil Migguri sõnul näeb tema äriplaan ette kolida mullihotell igal aastal uude kohta, ehkki päris reegel see siiski pole. Kuna mullihotell saadi Vättale püsti alles esmaspäeval, siis pole broneeringutega veel algust tehtud.

Möödunud aastal Läänemaal öömajalistest aga puudust polnud. “Inimesi käis nii Eestist kui ka välismaalt, lätlasi käis lõpparvestuses vist isegi kõige rohkem,” ütles Miggur.

Prantsusmaal toodetud mullihotell on mullikujuline pooleldi läbipaistev telk, mis hoiab oma kuju tänu sissepuhutavale õhule. Mull on sisustatud nagu hotellituba.

Erilist rõhku on pandud voodile, tekile ja patjadele, mis on valmistatud loodussõbralikest ja väga kvaliteetsetest materjalidest, et külalistel oleks mõnus voodis lebades taevast imetleda.

Print Friendly, PDF & Email