Piret Sarjas valiti Kuressaare Hoolekande juhiks (34)

Kuressaare Hoolekanne SA juhi viieaastase töölepingu lõppemise tõttu ametist loobuma pidanud Tiia Tammsalu asemele valiti eile uueks juhiks Piret Sarjas.

“Mul on hea meel, et valituks osutusin,” ütles Piret Sarjas Saarte Häälele kommentaariks üsna vahetult pärast otsuse avalikustumist. “See on minu jaoks kindlasti suur väljakutse ja see on ka töö, mida ma tahan teha,” kinnitas ilmselge rõõmunoodiga hääles lehele telefoniintervjuu andnud Sarjas.

“Senise juhataja Tiia Tammsalu viieaastane ametiaeg lõpeb septembris ja uueks perioodiks juhi leidmiseks kuulutati välja konkurss. Lõppvoorus osales kolm kandidaati, kes kõik oleksid selle tööga hästi hakkama saanud,” lausus nõukogu esimees Argo Kirss.

Saarte Hääle andmetel oli üks Sarjase vastaskandidaatide st ka eelmine juhataja Tiia Tammsalu.15 kandidaadi seast valituks osutunud Sarjas tundis oma sõnul heameelt, et konkursil oli nii palju osalejaid. “See näitab, et on inimesi, kes tahaksid sellist tööd teha,” ütles ta.

Oma eeliseks pidas Piret Sarjas ehk seda, et on linnavoliniku ja revisjonikomisjoni endise juhina kursis Hoolekande majandusliku poolega, mida ta peab väga heaks. Nüüd tuleb tema sõnul edasi minna sisulise poolega ehk teenuse kvaliteedi analüüsi ja parendamisega.

Paar aastat tagasi Kuressaare haigla õendushoolduskeskust juhtinud, kuid päevapealt lahkunud Sarjas tunnistas ka, et on nii paljude päevakeskuse kui ka sotsiaalmaja klientide ja nende perekondadega tuttav juba haiglas töötatud ajast.
Kuressaare linnavolikogu liikmeks olemise ja linna osalusega sihtasutuse juhi ametite vahel Piret Sarjas kääre ei näe ja pigem on ta seda meelt, et osaliselt linna rahaga töötava asutuse juhil on just kasulik volikogusse kuuluda.

Kuressaare linnavolikogus ei kuulu Sarjas ühtegi fraktsiooni ega ole kunagi kuulunud ka ühtegi erakonda. Volikogu liige oli ka Sarjase eelkäija Tiia Tammsalu. Reformierakonda kuuluv Tammsalu juhib volikogus ka erakonna fraktsiooni.
Piret Sarjase sõnul ei tulnud talle kordagi pähe, et ehk on konkurss pigem formaalne ettevõtmine endise juhiga lepingu pikendamiseks. “Mina usun ikka, et inimesed on ausad, neid saab usaldada ning võidab terve talupojamõistus,” kinnitas Sarjas.

Print Friendly, PDF & Email