KG võib saada parkla ja kergliiklustee (3)

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov on lootusrikas, et juba sügiseks võib Kuressaare gümnaasiumi juures olla 56-kohaline autoparkla ning kergliiklustee kulgeb nüüd juba kooli juurest Marientali teeni.

Koovi sõnul on linnas igal aastal püütud mõni teelõik ehitada. Seda enam et kergliiklusteede kasutamine on linnas väga aktiivne.

Algselt oli plaanis teha Kuressaare linnavalitsuse taha 40-kohaline parkla, kuid kuna sealsete naabritega kaubale ei saadud, võeti suund KG-le.

Abilinnapea Koov märkis, et autode üleküllus Kuressaare gümnaasiumiga piirnevatel tänavatel on juba habemega probleem. Seega kulub sinna parkla ära. Esialgu tuleks teha esimese etapi tööd ehk siis killustikualune parkla. Kui raha juurde saadakse, saab parkla tulevikus ka asfaltkatte. Parkla rajatakse tervisepargi praeguse parkla piirkonda.

Parklaehitusega samaaegselt tehtaks siis ka lõik kergliiklusteed Nooruse tänava ristmikust mööda Kaevu tänavat kuni Marientali teeni.

Koov sõnas, et nimetatud tööd algavad vaid siis, kui projekteerimis-ehitushankega suudetakse leida tee-ehitaja leida. Kuupäevade osas, millal uued objektid võiksid valmida, Kalle Koov veksleid välja anda ei tahtnud. “Alati võib tulla ettenägematuid asjaolusid, kuid loodame parimat,” sõnas abilinnapea.

Print Friendly, PDF & Email