Uie-Mardi Alberti ehitatud televiisor oli tõeline imeasi (2)

Uie-Mardi Alberti ehitatud televiisor oli tõeline imeasi

OPTIMISTLIK HÄRRASMEES: Heatujulisel Albert Noorel jagub mahti rääkida nii oma hobist, raadioamatörismist kui ka üldse elust. Foto: Aare Laine

Muhu saare Mäla küla Uie-Mardi talu noormehe Albert Noore meisterdatud televiisor oli eelmise sajandi keskpaigas lausa imeasi. Uie-Mardil käidi tollal pisikeselt mustvalgelt ekraanilt pilti vaatamas nii Mälast kui teistestki küladest. 

Vana rehielamu otsakamber, mis televiisoritoana kasutusel oli, ei olevat teinekord kõiki huvilisi äragi mahutanud.
Raadioasjandus hakkas noorukest muhulast, kes hiljem eeskätt raadioamatöörina nii Eestis kui ka mujal Euroopas tuntust kogus, huvitama juba koolipõlves. “Ma olin neljandas klassis. Sõda veel käis. Kord olid venelased sees, kord sakslased. Siis ei lubatudki raadioasjandusega tegelda. Mind asi aga huvitas ja eks see sellest ajast pihta hakkas,” meenutab Albert Noor.

Mäla küla poisil vedas. Metsatöödel olnud mehed olid hobuse jootmiseks ämbriga kaevust vett ammutanud. Kuidagi oli ämbrisse sattunud ühe raadioaparaadi sisikond. “Aparaadi kast oli ära põlenud. Sisu oli alles. Mulle pakkus see kohe huvi. Ühest vanast põllumajanduse kalendrist sain lugeda, millistest osadest raadioaparaat üldse koosneb,” räägib Uie-Mardi peremees.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email