Raamatukogu üllitas saare laste krimijutukogumiku (FOTOD) (1)

raamatukogu üllitas saare laste kirmijutukogumiku

ESIKOHA VÄÄRILINE KRIMIKIRJANIK: Hääletustulemuste põhjal sai krimijutukonkursil esimese koha SÜG-i 6. klassi õpilane Jutta Loviisa Juht. Foto: Tõnu Veldre

Saare maakonna keskraamatukogu korraldatud võistlusele laekunud lugudest sai korralik krimijutukogu, kus kokku 47 põnevusest pakatavat jutukest. Kõik puha Saaremaa laste välja mõeldud ja kirja pandud.

Reede keskpäeval esitleski raamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Virves konkursist osa võtnutele kogumikku, mis kokku pandud nende endi sulest pärinevatest krimilugudest. Ehkki päris kõik väiksed krimikirjanikud kooliekskursioonide tõttu eile kohale tulla ei saanud, polnud sellest midagi. Ülejäänutele esitletakse kogumikku tuleva nädala algul korra veel.

“Krimijutte oli igas pikkuses ja igasuguse sisuga, aga tähtis on, et need kõik olid saaremaised ning kõik neis kirjeldatud mõrvad toimusid meie ümber,” tähendas Virves. “Kuressaare tänavad olid nende juttude kohaselt laipu tihedalt täis. Ka selliseid poolsurnuid, kes lõpus ikkagi õnneks ellu ärkasid.”

Verine lehekülg

Lasteosakonna juhataja sõnul saadeti konkursile nii lõbusa lõpuga lugusid kui ka hulgaliselt tõeliselt veriseid jutte. Valik oli suur ja huvitav.

Paremad lood valiti välja raamatukogu Facebooki lehel selle alusel, millised neist kõige rohkem lugejatele meeldisid.
Lisaks anti välja grand prix, seda žürii hinnangu põhjal. Grand prix läks Orissaare gümnaasiumi 9. klassi õpilastele Annely Kaselale ja Liisa Paistele.

Nemad oli asja koguni nii tõsiselt võtnud, et panid kirja suisa ligi 30-leheküljelise romaani ühes proloogi ja eraldi peatükkidega. Pealkirjaks “Pagina Cruenta” (Verine Lehekülg – toim).

Hääletustulemuste põhjal tuli konkursil esikohale Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) 6.b klassis õppiv Jutta Loviisa Juht oma looga “Punane laik valgel vaibal”. Tüdruk tunnistas Saarte Häälele, et krimkad meeldivad talle väga ning läbi on loetud mitu kriminulli.

Krimifilme ta oma sõnul ei vaata, kuid eestimaised põnevusseriaalid lähevad talle peale küll. ““Kättemaksukontorit” olen vaadanud,” kinnitas tüdruk.

Talle konkursil esikoha toonud jutuke rääkis aga arusaamatusest öises Kuressaare lossihoovis. Loos arvati, et ööhämaruses on toimunud midagi kriminaalset, kohale kutsuti ka detektiivid, kuid lugu päädis puändiga – lossihoovis käisid hoopis filmivõtted ja detektiivid said täiesti ootamatult võtetele sattununa krimisarjas peaosa.

“Kõik lõppes õnnelikult, keegi viga ei saanud,” kinnitas Jutta Loviisa. Kas temast võikski kunagi krimikirjanik saada, tüdruk arvata ei osanud. Esmajoones tahaks tantsimisega tegelev Jutta Loviisa hoopis koreograafiks saada.

Popp konkurss

Teisele kohale tuli samuti SÜG-i õpilane Mari Kolk, kellelt on kogumikus koguni kaks juttu: “Vahejuhtum kaalikaga” ja “Skandaal koolisööklas”. Kolmanda koha omanikuks kuulutati Gerli Rakaselg Lümanda põhikoolist jutuga “Tumesinine esmaspäev”.

Värske krimijutukogumiku said endale mälestuseks kõik konkursist osa võtnud koolilapsed. Liilia Virves märkis, et nad korraldasid krimijutukonkursi tegelikult juba kaks aastat tagasi. Siis võttis sellest osa vaid viis last, mistap nende laste tööd jäeti sahtlisse paremaid aegu ootama. Nüüd oli aeg ilmselt küps. Konkurss tehti uuesti ja sedakorda osutus see koolilaste seas väga populaarseks.

Print Friendly, PDF & Email