Meelespea avab heategevusturu (6)

Kuressaare bussijaama kõrval kaupluse Bürootaevas vastas avab esmaspäeval uksed MTÜ Meelespea 9. heategevusturg. Turg jääb avatuks aastaringselt ja annetusi saab sinna viia igal tööpäeval.

“Rahva nõue turu järele on väga suur, “ põhjendas ühingu juht Aive Laanemets, lisades, et Meelespea liikmetelt on laada kinnioleku ajal pidevalt küsitud, kuhu võiks viia oma korras, ent inimesele endale mittevajalikud esemed.

Seetõttu ongi ühingu liikmetel nüüd suur rõõm avada heategevusturg statsionaarse keskusena endise butiigi Waffa Tuba avaras ja remonditud ruumis, kust enam niipea mujale kolida ei tule.

Tulu abivajajatele

Aive Laanemetsa sõnul loodab ühing inimeste mõistmisele, et Meelespea pole kasumi eesmärgil tegutsev äriühing, vaid kogu ettevõtmise tulu läheb heategevuseks. Seetõttu ei ole ka paslik heategevusturul hindade üle tingida. Peamiselt on kauba tükihind euro ja veidi üle selle, lastekaubal 50 senti.

Heategevusturu tulu läheb Saare maakonna abivajavate perede, üksikvanemate ja andekate laste toetamiseks. Samuti toetust vajavatele ettevõtmistele koolides, lasteaedades või muudes asutustes. Lisaks on MTÜ Meelespea korraldanud viimased neli aastat tasuta perepäeva.

Seitsme tegutsemisaasta jooksul on ühing näiteks toetanud vähihaigetele ravimite soetamist, tasunud lasteaiamaksuvõlgu, aidanud üksikisal maksta Eesti Energia liitumistasu jpm. Küsimusele, mis on juba seitse aastat tegutsenud ühingu jätkusuutlikkuse saladus, vastas Laanemets, et kõige suurem rõõm on andmise rõõm.

Annetada võib kõike

“Näiteks see tänu, mis viimasel perepäeval üksikema silmist paistis, kui me talle küttepuude ostmiseks 200 eurot andsime, võttis lihtsalt sõnatuks ja kaalus üles kõik eelneva raske töö,“ meenutas Aive Laanemets soojalt.

Ühingu neli aktiivset liiget on Aive Laanemets, Piret Juht, Janne Nurmik ja Riina Pavel.

Meelespea heategevusturule võib annetada absoluutselt kõike, mida inimene kas rohkem või vähem vajab – toidunõusid, mööblit, raamatuid, kodusisustuselemente, jalanõusid jne. Kõige annetatu puhul kehtib range nõue – ese peab olema täiesti puhas, terve ja/või töökorras.

Meelespea avab heategevusturu

AIDAKE AIDATA! Aive Laanemetsa sõnul võiksid inimesed julgemalt teada anda, kui kellelgi on abi vaja. Soovituskirjad võib panna näiteks ümbrikusse ja anda heategevusturu müüja kätte. Foto: Sander Ilvest

Tööpäeviti on turg avatud kl 10–17.30, laupäeval ja pühapäeval aga suletud. Nii igapäevast infot heategevusturu kohta kui ka uudiseid toetatavatest peredest leiab huvi korral Meelespea Facebooki lehelt. MTÜ Meelespea alustas tegevust 2007. aasta detsembris.

Print Friendly, PDF & Email