Kurgedest, kondoomidest ja abordist

Seda, et kurg toob tittesid või et noid kapsalehe alt leitakse, ei usu enam ilmselt keegi. Vastupidi, tänapäeva noored – juba lapsedki – teavad, kuidas “need asjad” tegelikult käivad.

Pereplaneerimise vallas oma koolivendade ja -õdede teadlikkust uurinud abiturient Eliise Hoogand tõdes, et noored on selle valdkonnaga kursis. Esik-laps loodetakse soetada kahekümnendates eluaastates, prioriteediks on noored seadnud siiski aga hariduse ja karjääri.

Uurimus näitas, et gümnasistidest elavad seksuaalelu pea pooled ja neist sada protsenti kinnitab, et kasutab soovimatu raseduse vältimiseks kaitsevahendeid – kondoomi või pille. Sest abort ei ole rasestumisvastane vahend, vaid tapmine, leiavad nad.

See, et noored nii arvavad, on hea, sest veel kaksteist aastat tagasi näis ka meie maakonnas valitsevat hoopis teistsugune suhtumine. Seaduslikke aborte tehti veel 2000. aastal 194. Mullu oli vastav arv 67. Ehk tõesti on praegune kaitsevahendite arsenal toonasest tunduvalt rikkalikum, aga doktor Rahumeele sõnul mängib abortide arvu kahanemisel olulist rolli ka inimeste teadlikkuse tõus.

Järelikult on kasu, kui räägitakse asjust, nagu need on.

Print Friendly, PDF & Email