Saarlanna Grete Paia esitles eile õhtul Tallinnas Venus Clubis oma sellesuvist uut lugu.
Grete mänedžer Tambet Mumma ütles, et Grete kannab selle küll täna (reedel – toim) ette, ent singel tuleb välja paari lähima nädala jooksul. “Hea lugu on,” kinnitas Mumma, lisades, et praegu ei tahaks nad veel midagi avalikustada, vaid hoiaksid põnevust ülal.
Kuressaare gümnaasiumi 11. klassis õppiva Grete Paia lugu “Päästke noored hinged”, mis valmis tema ning tuntud laulukirjutaja ja produtsendi Sven Lõhmuse koostöös, saavutas suure populaarsuse ja jõudis Eesti Laul 2013 finaali.
Ei huvita ta singel ega ka kringel.
Ega ei lähe see singel kellelegi korda küll.
A mida see “singel” üldse tähendab? Kas see tuleb sõnast “sing” – laulma või “single” – üksainus?
Kui viimane, siis tal ju juba üks “singel” on, seega siis see ei saa enam “singel” olla, sest ta pole ainus. Kui esimesest, siis peaks ju kõik laulukesed “singlid” olema.
Või on see hoopiski see, kui plaadi peal on üks laul? Vat see on küll tüütu – muudkui kuula seda ühte ja sama laulu kogu aeg! Ja ega selle ühe laulu pärast ei viitsi plaati küll ostma hakata.
Siit soovitus Gretele – tee ikka korralik ports omaloomingut valmis (rõhk sõnal OMA) ja siis lase plaat välja.
“Heasoovlik ausaamatu”, õpi eesti keelt, see sõna on eesti keeles ametlikult kasutusel juba eelmisest sajandist.
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=singel&F=M
Isegi nõukaaegne plaadifirma “Melodija” tegi “singleid”!
No jah, siis on selge. Aga ma ei saa aru, miks peab üksikuid laulukesi plaadile panema kui ometi võiks teha valmis plaaditäie laule? Või on nii, et “öösel hitte ei tule”?
ootan huviga