Sõmera klubi läks kaubaks (5)

5000-eurose alghinnaga enampakkumisele pandud Sõmera klubihoone läheb ainsale pakkujale, kes maksab arhitektuurimälestisest maja ja kinnistu eest AS-ile Hoolekandeteenused alghinnast suurema summa.

Hoolekandeteenuste kinnisvarajuht Karl Mänd ütles Saarte Häälele, et kordusenampakkumisele laekus üks korrektselt vormistatud avaldus. Kes ja mis hinna eest hoone ostab, ei ole Karl Männi sõnul praegu veel avalik info.

Sõmera klubihoone on üle 1600 m2 suur ja asub veidi üle 1,5 hektari suurusel kinnistul Kärla alevikus, endise sõjaväelinnaku territooriumil.

1957. aastal projekteeritud ja 1961. aastal valminud ohvitseride klubi esindab stalinistliku perioodi arhitektuuri, olles üks selle stiili silmapaistvamatest näidetest Eestis. 2004. aastal võeti hoone kaitse alla. Originaalkujul on säilinud nii hoone välis- kui ka sisearhitektuur.

Remonti vajav hoone on konserveeritud, sest AS-ile Hoolekandeteenused polnud seda oma tegevuse jaoks vaja ja hoone ülalpidamiskulud ulatusid aastas mitmekümne tuhande euroni.

Print Friendly, PDF & Email