Semiiri järelkasv pani hooajale võiduka punkti (FOTOD)

Semiiri järelkasv pani hooajale võiduka punkti

ÜHED PAREMAD JUUNIORID: Kolmapäevasel hooaja lõpetamisel esitas oma tiitleid noppinud tantsukava ka Semiiri juunioride rühm. Foto: Sander Ilvest

Kolmapäeva õhtul toimus tantsukooli Semiir lasterühmade viimane suur ühistrenn, mudilased näitasid koos oma treeneritega, mida nad õppinud on, ja võistlusrühmad tutvustasid uusi kavasid. Teiste seas säras ka võidukas juunioride rühm.

Semiiri juhendajate Iiri Roometsa ja Semy Morguni sõnul oli lõppev hooaeg tantsukoolis vaiksem ja rahulikum kui varasematel aastatel. “Kuna eelmisel kevadel lõpetas meil väga tugev tantsijate lend, siis otsustasime Semyga treenida vaid lasterühmasid,” selgitas Iiri Roomets, lisades, et samas oli Semy hooaja jooksul seotud erinevate lauluprojektidega.

Nõnda treeniti terve aasta järelkasvu ja alles maikuus alustati võistlemist. Rahvusvahelisel tantsuvõistlusel EDO Tallinn Cup 2013 osaleski Semiiri juunioride rühm, kes hip-hopi kategoorias saavutas II koha. Lisaks saavutas sama rühm vaid kaks nädalat hiljem Tartus Kuldsel Karikal noorte tänavatantsus võiduka I koha. “Tüdrukud olid motiveeritud ja hästi treenitud, oleme väga rahul uue tubli järelkasvuga,” rõõmustasid nii Roomets kui ka Morgun.

Tiitleid noppinud juunioride rühma kuuluvad­ Kelly Kasjanenko, Liisa Tõll, Jutta Loviisa Juht, Gretten Vaga, Kadri Tamleht, Kätlin Hiiuväin, Lisette Nau, Grete Neilinn, Katarina Bortnikova ja Agnes Keskküla.

Semiiri tantsukoolis õpetatakse lastele ja noortele tantsutehnikat, show- ja street-jazz-tantsu ning tantsude lavastamist. Kõige tugevamaks alaks on kujunenud hip-hop-tants. Semiiri juhendajate kinnitusel on neil septembris, järgmise hooaja alguses kokku panna mitu erinevas vanuses võistlusrühma.

Semy ootab kindlasti ka tantsuhuvilisi poisse, et treenida uusi tantsuvõistkondi võistlemiseks nii Eestis kui ka välismaal. Uue hooaja rühmad lähevad kõik ka Koolitantsu festivalile ja Roometsa kinnitusel on kindlasti oodata ka uut põnevat jõulukontsertetendust, mille loomisel saavad osaleda kõik tantsijad.

“Meie soov on treenida lapsi ja noori, kes tunnevad, et tants on just see kunstiliik, millega nad tõesti tegeleda tahaksid.”

Print Friendly, PDF & Email