Veiko Viil: igaüks kuulutab haldusreformil oma tõde (7)

Veiko Viil igaüks kuulutab haldusreformil oma tõde

AEG OLI KÜPS: Kevade alguses Saaremaa omavalitsuste liidu direktoriks valitud Veiko Viil leiab, et elus tuleb teha valikuid, mis konkreetses hetkes parimad tunduvad. Olnut taga igatseda pole mõtet. Foto: Tõnu Veldre

Saaremaa omavalitsuste liidu (SOL) direktor Veiko Viil leiab, et tõmbekeskuse mudel ei ole maakonna arengu seisukohalt lahendus, vaid pelk probleemi tunnistamine. Valdade liitumine on oluline, kuid mitte nõnda – sirkliga üle Saaremaa joont vedades.

 

Miks otsustasid töökohta vahetada ja linnavalitsusest SOL-i suunduda?

Kümme aastat ametnikuna hakkas täis saama ja tekkis küsimus, mida edasi? Tundsin, et aeg on küps uuteks valikuteks. Ikka tuleb ise aktiivne olla, mitte jääda tagumisse ritta teisi kiruma. Umbropsu ma ei läinud.

Miks just SOL?

Töö on vaheldusrikkam, mitmekesisem, vähem arvuti taga istumist. Mitmed strateegiliselt olulised küsimused on lahendamisel. Kuigi suured partnerid on SOL-ist väljas, siis väiksed püüavad jätkuvalt hoida seda koostöövormi nii palju, kui suudavad. Raske on mõista, miks ei peaks panustama maakonna arengusse. Kui liit täitsa laiali lasta, kas siis hakkab kergem? Ta on teatud asjade jaoks loodud, 20 aastat on tänaseks täitunud ja võimaluste piires on omavalitsustele toeks oldud. Praeguste seisude taga on kindlasti mingid põhjused, aga mina püüan keskenduda sellele, mis ees ootab. SOL-i juhatus on näinud minus seda potentsiaali ja ma püüan igati olla töökoha vääriline. Siiani on huvitav.

Ühesõnaga, sa ei kahetse.

Huvitav, tuttavad muudkui küsivad – kas kahetsed ka juba? (naerab). Ei kahetse. Tuleb teha selliseid valikuid, nagu ses hetkes paremaks peame ja miks olnut taga igatseda. Uusi oskusi tuleb iga päevaga juurde. Tuleb võite ja kaotusi.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email