Valjala lasteaia talu- ja toiduprojekt sai läbi (1)

Laupäeval tähistati Valjala lasteaia õuel pidulikult projekti “Taluga sõbraks, toiduga tuttavaks” lõppemist. Tänati koostööpartnereid, maitsti tervislikke astelpajusmuutisid ning vaadati Valjala naisrühma ja lasteaialaste esinemist.

Oma tooteid olid tutvustamas nii Koplimäe kui ka Riido ökotalu, samuti olid kohal õunakasvatajad. Valjala lasteaia juhataja Marina Tamm ütles, et projekti võib lugeda õnnestunuks. Lapsed said ise näha ja katsuda, milline on tatrataim, maitsta mahetatra teri. Samuti võisid nad silitada äsjaniidetud lammast, õppida seda, kuidas keerata õuna õunapuuoksa küljest, et see hästi säiliks, ja hoida käes just munetud sooja kanamuna.

“Lapsed on saanud ise tunnetada, kogeda ja katsetada,” selgitas Tamm, kelle sõnul õpib laps, kes teeb ise näiteks tatraküpsiseid, ületama raskusi ja leidma lahendusi. See tekitab lapses eneseusaldust, laps saab eduelamustunde ja oskuse edaspidises elus toime tulla.

Kõige huvitavam osa projektis olid laste jaoks just loomad – talled ja vasikad – ning talutehnika. Põnev oli ka kraasidega kraasimine ja muidugi jäätise valmistamine. Laste väga sooja vastuvõtu osaliseks on saanud kokaraamat.

Sügisel on plaanis üle vaadata lasteaia menüü ning toitumisnõustaja Angela Lingi nõuannete järgi muudetakse söögid lastele kõhusõbralikemaks.

 

Aasta täis põnevat toimetamist

Projekti üks eestvedajaid, lasteaia hoolekogu esimees Maris Paomees ütles, et kui poleks olnud tublisid Valjala lasteaia õpetajaid, olnuks projekti läbiviimine võimatu. “Üks asi on mõtted paberile panna, teine need teoks teha,” sõnas Paomees, kelle sõnul on mööduv õppeaasta Valjala lasteaias olnud täis põnevat toimetamist.

Näiteks tema 5-aastane lasteaialaps andis alati pärast laste õppekäiku mahetalusse täpse ülevaate ka kodus vanematele, mida ta oli sel päeval näinud, teinud ja uut õppinud.

Projekti kirjutajana on ta tulemusega väga rahul. “Veendusin taas, et suhtlemisel ja koostööl on suur jõud,” tähendas Paomees, soovitades kõigil saada taluga sõbraks ja toiduga tuttavaks, siis ollakse ka tervemad.

Vaata kokaraamatut!

Print Friendly, PDF & Email