Saaremaa turismisuvi võtab tuure üles (1)

Kuressaare turismiinfokeskusel (TIK) saab järgmisel aastal täis 20 aastat tegutsemist. Kogu see aeg on toimetatud Kuressaare südames – raekojas. Selle 20 aasta jooksul on raekojast käinud nõu küsimas tublisti üle 200 000 inimese. Tippaegadel on aastane külastatavus olnud 20 000 piirimail.

Suurema osa külalistest moodustavad välismaalased. Ka sel aastal on turismisuvi vaikselt tuure üles võtmas. Raekojas on nähtud nii hispaanlasi, itaallasi, kanadalasi, austraallasi kui ka jaapanlasi. Pilt on kirju.

Kui tihti satuvad aga raekotta saarlased? Mitte sagedasti. Vahel eksib meile saarlasi, kes tahavad osta laevapiletit Soome või minna nädalaks Egiptusse. Seda turismiinfokeskus neile kahjuks ei võimalda. Meie eesmärk on inimeste Saaremaale meelitamine ja neile siin põneva ajaviite garanteerimine. Alati ei peagi puhkuseks sõitma mõnda suurlinna või troopilisse metsa. Suvisel Saaremaal on keha ja vaimu kosutuseks nii mõndagi pakkuda. Ka kohalikele.

Lugeja, kas sina tead, kus saab Saaremaal teha oma maitsemeelele sobivat sinepit, millal toimub Orhideefestival, mis on ühist Saaremaal ja Eiffeli tornil või kus asub Angerja auk? Meie teame!

Atraktiivse ja areneva turismipiirkonnana lisandub Saaremaal igal aastal uusi huvitavaid objekte, toimub meeleolukaid kultuuriüritusi ja luuakse põnevaid aktiivse puhkuse võimalusi. Miks ei võiks elu kuurortlinnas ja väikesaarel täiel rinnal ära kasutada ka kohalikud? Kõik need objektid ja üritused ootavad ka saarlasi.

Selleks, et hoida kätt Saaremaa turismielu pulsil, näeb turismiinfokeskus sageli kurja vaeva. Info ei tule alati kergelt kätte. Uute, alles tegevust alustavate ettevõtetega on asi lihtsam. Nende toimetamistest jääb reeglina jälg maha mõnda registrisse – majandustegevuse register, äriregister jne –, kust info ka TIK-i jõuab. Keerulisem on lugu uute teenuste ja kultuuriüritustega. Sellesisulise teabe hankimiseks tuleb käiku lasta kõik relvad – internet, ajakirjandus, kuulutustetulbad ja ka “naised saunas rääkisid” kanalid.

Infosulu leevendamiseks ootame suurima heameelega turismiinfokeskusse ka ettevõtjaid, ürituste korraldajaid ja teisi aktiivseid inimesi, kes Saaremaa turismiellu panustavad. Ainult juhul, kui toote/teenuse/ürituse info on jõudnud meieni, saame kaasa aidata.

Lisaks sellele, et suve jooksul jagatakse suusõnaliselt infot tuhandetele turistidele, saavad ettevõtjad raekotta tuua oma reklaammaterjale ja ürituste plakateid. Ole ainult mees – tee valmis ja too kohale! Reklaamimise eest me ettevõtjalt raha ei küsi. Sama lugu kehtib ka elektrooniliste infokanalite kohta. Hea meelega lisame teie andmed nii riiklikku turismiportaali kui ka maakondlikku veebi.

Kuigi raekoda mattub peagi fassaadi värskenduskuuri nimel tellingutesse, jäävad meie uksed avatuks. Turismiinfokeskus ootab nii saarlasi, külalisi kui ka ettevõtjaid seitse päeva nädalas.

Kristina Mägi
turismispetsialist

Print Friendly, PDF & Email