Anetsi tuulik on jaanipäevaks päästetud (1)

Anetsi tuulik on jaanipäevaks päästetudSügisel Leedri külas talgute korras alanud vana ja väärika Anetsi tuuliku taastamistööd on vilja kandnud. Tänu tublidele kaasalööjatele on töödega graafikus püsitud ning nn korralised tuulikutalgud on sisuliselt läbi saanud.

Talguprojekti eestvedaja Jaanika Tiitson tõdes, et kolmel maikuu laupäeval käis külarahvas koos veel tuulikujalga esiti laiali lammutamas ja puhastamas, hiljem taas üles lappimas. “Kuna töö osutus arvatust mahukamaks, on mehed müürilappimise juures teinud juba ka nõnda-öelda ületunde,” tähendas Tiit-son, lisades, et eriti tahaks ta tööpanuse eest tänada Meelu Aivot, Reinu Meelist, Leemu Väinot, Kopli Kalvit ja Roosta Jannot, kes ei pidanud paljuks ka pool läinud pühapäeva abis olla.

Müüritööd on Jaanika Tiitsoni kinnitusel nüüdseks 90 protsenti valmis, jäänud on viimistlemine ja krohvimine. Nõnda et mõni tööpäev tuleb talgulistel siiski veel teha. Ülejäänud tööd teeb OÜ Muinassepp. “Oleme selles faasis, kus tuulik on töökojas valmis ja ootab lähiajal Leedris paikapanekut,” kinnitas Tiitson. Praeguse seisuga ollakse Anetsi tuuliku talgukorras päästmisega seega igati ajagraafikus ja planeeritud avamispeoks 22. juunil peaks Jaanika Tiitsoni kinnitusel kõik valmis olema.

Print Friendly, PDF & Email