Väikesed teadlased esitlesid oma töövilju (2)

Väikesed teadlased esitlesid oma töövilju

UURITUT PUBLIKUGA JAGAMAS: 1.b klassi õpilased Ralf Johan Kivi, Marii Pihl ja Krislin Niit tutvustasid kuulajatele keemilise reaktsiooni tunnuseid. Foto: Tõnu Veldre

Üleeilne Kuressaare gümnaasiumi algklassiõpilaste teaduslaat “Muna õpetab kana… või vastupidi” algas aulatäie laste naerurõketega.

Õpilasi lõbustas väikeste uurijate ja teadustundides osalejate teaduslaada sissejuhatuseks suurel ekraanil näidatud multifilm “For the Birds”.

“Kas rohkem multikaid ei tulegi?” kostis pärast Oscari võitnud filmi vaatamist küsimus publiku seast. Uue multifilmi asemel said lapsed aga kuulata-vaadata oma kooliõdede ja -vendade ettekandeid.

“Meie uurisime oma vanavanemate kooliaega – mis neile kooliajast meelde on jäänud,” teatasid 1.a klassi mudilased.
Näiteks mäletas üks 1950.–1960-ndatel koolis käinud naine, kuidas jäi algkoolilapsena temast endast kõrgemasse teele tuisanud lumehange kinni. Teine kunagine õpilane oli aga meenutanud, kuidas lõikas maha tema ees pingis istunud tüdruku patsi.

1.b klassi esindajad tutvustasid publikumile keemilise reaktsiooni tunnuseid. 1.c ja 2.a klassi lapsed rääkisid kuulsast kunstnikust ja leiutajast Leonardo da Vincist. Kuulajaskond sai ülevaate ka tervislikust toitumisest, meelemürkidest ja nende kahjulikkusest, vanavanemate hobidest ja tööharjumustest ning kuulis mõndagi põnevat vooluringi kohta.

“Meie kooli gümnaasiumiosas on teaduslaatasid palju peetud, nüüd ka põhikoolis ja juba teist aastat algklassides,” ütles õpilaste juhendaja Sirje Kereme, kelle sõnul osalevad kõik algklassid ka teadusvahetundides.

Kereme kinnitas, et lapsed teevad teadust hea meelega. “Usun, et neil on uhke tunne ka, kui saavad oma uurimistöid ette kanda,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email