Koolilõpp tõotab Saaremaal korralikku medalisaaki (10)

Koolilõpp tõotab Saaremaal korralikku medalisaaki

HÕBEDANE LÕPETAJA: Täiskasvanute gümnaasiumi tänavu hõbemedaliga lõpetavale Henrik Pihlale meeldis õppeainetest väga näiteks füüsika. Füüsikaraamatuid saab huviga lapata ka pärast koolilõppu. Foto: Tõnu Veldre

Ühtekokku peaksid Saare maakonna koolides tänavu medaliga lõpetama 16 abiturienti.

Kuldmedaleid jagub sedakorda kolme kooli: Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG), Kuressaare gümnaasiumi (KG) ja Leisi keskkooli. Hõbedaid lisaks SÜG-ile ja KG-le ka Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumisse (KTG). SÜG-is peaks kuldmedaliste olema kolm, KG-s kaks ja Leisis üks. Hõbemedaliste on SÜG-is kolm, KG-s kuus ja KTG-s üks.

KTG hõbemedalist Henrik Pihl (29) tunnistas Saarte Häälele, et medal tuli tema jaoks kuidagi iseenesest ja boonusena.
“Juhtus lihtsalt nii, sai ju natuke õpitud ka,” sõnas ta.

Oleks ta otseselt medali poole püüelnud, oleks eesmärgiks ikka kulla seadnud, tõdes Henrik naerdes. Kooliaastad möödusid tal rahulikult ning oluliseks peab ta seda, et viimaks sai kool ikkagi lõpetatud.

“Selle kõrval läks pereelu muudkui edasi, kolme aasta jooksul on sündinud mu mõlemad tütred,” tähendas ta. “Koolis ja tööl käimise ning pereelu vahel balansseerimine oli keerulisem, kool minu jaoks raske polnud.”

Omal ajal jäi tal gümnaasium pooleli seepärast, et töötamine tundus parasjagu huvitavam. “Koolis käimine tundus pealesunnitud asjana. Kuna motivatsiooni ei olnud, hinnetega läks, nagu läks, siis nii ta tookord läkski,” meenutas Pihl.

Praegu Henrik Pihl tööl ei käi, kuid hoiab uue töökoha suhtes silmi lahti. “Kui võimalus tekib, võiks ju minna edasi õppima, aga eesmärk oli mul lõputunnistus kätte saada, sest selle olemasolu eeldavad päris paljud töökohad.”

Kuressaare täiskasvanute gümnaasium iseloomustas Henrikut kui väga põhjalikku õpilast kõikides ainetes – nii reaal- kui ka humanitaaraineis, äärmiselt tugev IT-valdkonnas –, kohusetundlikku, järjekindlat ja abivalmis inimest. Ta on olnud hea klassikollektiivi liige, osalenud alati klassi üritustel ning olnud samal ajal ka tubli pereisa.

Parimate koolilõpetajate vastuvõtule president Toomas Henrik Ilvese juurde lähevad Saare maakonnast Rander Süld, Kaisa Silluste, Johanna Sepp, Henrik Pihl, Merily Porovart ja Pärlin Luhila.

 

Kuus Saare maakonna gümnaasiumilõpetajat peaks lõpuaktusel kaela saama kullakarvalise ja kümme hõbedase medali.

Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik ütles, et lõplik medalisaajate arv pole siiski päris kindel. Seda põhjusel, et kooliastmehinded pannakse välja mai lõpuks ning seega võib loetelus tulla täiendusi või korrektiive.

Praeguse seisuga peaksid KG tänavused kuldmedalistid olema Kaisa Silluste 12.a klassist ja Johanna Sepp 12.c klassist.
Hõbemedali peaksid saama Mihkel Aavik, Maris Kõrgesaar ja Kristi Reinfeldt 12.a klassist, Liina Tõru 12.b-st ning Sten Pirn ja Ulvar Vahter 12.c klassist.

Kolme paralleeli kohta on Maidu Variku hinnangul medalistide arv eelmiste aastatega võrreldes küllaltki suur, kogusummas aga sama, mis kahel eelmisel aastal.

“Tegu on tublide noortega, kes on tublid nii õppetöös ja aineolümpiaadidel kui ka muudel tegevusaladel, nagu nt sport, robootika, isetegevus,” kinnitas õppealajuhataja.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapel märkis, et eelmisel aastal oli SÜG-is medaleid samuti kuus, kuid siis oli kaks kuld- ja neli hõbemedalit. Kullaga lõpetavad tänavu Eliise Kõiv ja Annamaria Rahumeel 12.b klassist ning Pärlin Luhila 12.c klassist. Hõbedased lõpetajad on aga Leeni Sepp 12.b-st ning Anni Pupart ja Kadri Raudsepp 12.c klassist.

“Medalistide kohta saab öelda seda, et need on noored, kes ei tegele ainult õppimisega. Aktiivselt lüüakse kaasa tunnivälises tegevuses: kes käib rahvatantsus, kes näiteringis,” nentis Schapel, kelle sõnul kaasnevad sellega ka mitmed esinemised. “Nende kohta peab kindlalt paika ütlus: kes palju teeb, see palju jõuab.”

Leisi keskkooli kuldmedalist Rander Süld on kooli direktori Tõnu Erini sõnul igati tubli noor inimene. Eriti on Süld silma paistnud geograafias ja bioloogias. “Tänavu tuli ta ka inglise keeles teisele kohale, käis just geograafiaolümpiaadil. Kooliaastate algusest siiamaani on Rander kogu aeg viieline olnud,” kinnitas Erin.

Direktori sõnul on Rander Süld nii andekas kui ka töökas. Ta tõi näite, et ehkki Rander pole väga sportlik, anti talle koolis kord ülesanne ujuda 400 meetrit ja tema tegi selle suurepäraselt ära. “Mõni oleks selle aja peale ammuilma “ära kadunud”, aga tema – ta teab, et kõik, mida ta teeb, teeb ta endale,” nentis Erin.

Print Friendly, PDF & Email